Jakub Maj
Jakub Maj
EAST NEWS
Robert Lewandowski w środę rozegrał 78 minut w starciu z Bilbao w Copa del Rey. Polak strzelił gola, ale popełnił dużo rażących błędów. Jak występ 35-latka ocenili eksperci?

Lewandowski strzelił gola, ale popełnił sporo błędów

FC Barcelona przegrała z Athletikiem w ćwierćfinale Copa del Rey, dlatego pożegnała się z walką o cenne trofeum. "Duma Katalonii" nadal może zdobyć mistrzostwo Hiszpanii i puchar Ligi Mistrzów, ale będzie to prawdziwy "Mission: Impossible". Robert Lewandowski w starciu z przeciwnikiem z Bilbao zagrał 78. minut, po czym został zmieniony przez Joao Felixa. W 26. minucie ostatni obrońca rywala nieszczęśliwie nabił w nogę Roberta Lewandowskiego, a piłka zamiast opuścić pole karne to zatrzepotała w siatce.

Eksperci są podzieleni jeśli chodzi o ocenę gry Roberta Lewandowskiego. Polaka w mediach społecznościowych broni Michał Mitrut - dziennikarz i komentator Canal+.

- Bardzo porządny występ Roberta Lewandowskiego. Każdy, kto sądzi inaczej jest po prostu zacietrzewiony na jego punkcie - napisał na portalu X.

W kontrze do Michała Mitruta stanął użytkownik D_Franosz, który jest ekspertem od ligi hiszpańskiej. Użytkownik portalu X twierdzi, że Lewandowski był statyczny oraz niewidoczny w grze pozycyjnej Barcelony. - Gratulacje za walkę przy golu i ładną piłkę do Yamala, ale znowu podczas ataku pozycyjnego był dwunastym graczem rywala. Przegrywany każdy pojedynek, powolne myślenie, ślamazarne poruszanie się. Brak atutów piłkarskich i ogromny zjazd fizyczny - napisał.

Taką samą opinię podzielają hiszpańscy dziennikarze, którzy podkreślają błędy, które popełniał polski zawodnik. Nie wystawiają mu jednak niskiej noty.

- Podstępnie włożył nogę w odpowiednim momencie i zdobył obiecującego gola na 1:1. Później zgrywał jeszcze niezłą piłkę do Yamala. Sam nie miał możliwości wyrządzenia szkody przed kolejną wczesną zmianą, co jest obecnie w zwyczaju.

- Nie miał wielkiego udziału w grze, choć szukał piłki i popełniał wiele fauli, których sędzia nie gwizdnął. Jego upór pozwolił mu strzelić pierwszego gola dla Barcelony, wykorzystując nieudane wybicie Yuriego - Sport.pl cytuje "Mundo Deportivo" oraz "Sport".

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...