Emocjonujący finał Cross Run w Pińczowie

Dorota Kułaga
Po zakończeniu rywalizacji w hali w Pińczowie odbyło się podsumowanie cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich, wręczenie nagród. Finał Cross Run był niezwykle ciekawy i emocjonujący. Archiwum organizatora
W sobotę w Pińczowie odbył się finał Cross Run, czyli Grand Prix Gór Świętokrzyskich 2017. Jest to impreza organizowana na terenie województwa świętokrzyskiego.

(Źródło:vivi24)

150 biegaczy i 300 kolarzy w MTB Cross

W Pińczowie zawodnicy wzięli udział w dwóch biegach: na dystansie 9,5 kilometra i w półmaratonie na dystansie około 22 kilometrów. Rywalizowało ponad 150 zawodników. Dodatkowo 300 rowerzystów wystartowało w kolejnej edycji w kolejnej edycji MTB Cross, czyli w kolarstwie górskim.

Pińczowianki też dobrze wypadły w tych biegach

Dystans 9,5 kilometra najszybciej pokonała Wioletta Jończyk z Daleszyc przed Dominiką Izbińską ze Skarżyska. Dobrze wypadły reprezentantki Pińczowa. Karolina Stanek z BAD Biegnę ale dokąd?, była trzecia, a Paulina Klasińska z 5 Sów Run Pińczów została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Wśród panów triumfował Damian Kutera przed Zbigniewem Dulębą (obaj ze Skarżyska) i Jackiem Długoszem ze Starachowic. W biegu na 22 kilometry zwyciężyła kielczanka Katarzyna Bednarska, wśród mężczyzn Zenon Stępień z Kielc.

Cykl biegów Cross Run rozpoczął się 1 kwietnia w Chęcinach, następne starty był zorganizowane na terenie gmin: Daleszyce, Piekoszów, Miedziana Góra, Kielce, Morawica, Zagnańsk, Bodzentyn, Masłów, Pińczów.

Senderowski był szósty w kolarstwie górskim

Jeśli chodzi o rywalizacje w MTB Cross, czyli w kolarstwie górskim, najszybszym zawodnikiem z Pińczowa na trasie liczącej 50 kilometrów był Michał Senderowski z Siniat Ponidzie MTB Team, który wywalczył szóstą lokatę. Artur Wojniak był 20, a Tomasz Pawłowski zajął 51 miejsce.