Falstart koszykarzy UMKS Kielce

/SzS/
Nie udała się ligowa inauguracja koszykarzom UMKS Kielce. Zagrali dość przeciętnie i przegrali w sobotę wyjazdowy mecz w Radomiu.

AZS Politechnika Radomska - UMKS KIELCE 76:64 (18:21, 21:6, 15:16, 22:21).
Politechnika: Zadęcki 18, Cetnar 15 (1), Lewandowski 10 (1), Czajkowski 9 (1), Piros 4 oraz Mordel 8, Hernik 8, Sebrala 4.

UMKS: Pilecki 21 (5), Kij 16 (1), Fąfara 9 (1), Rak (6), Ba-cik 2 oraz Miernik 5, Dziura 3, Makuch 2.
- Nie pamiętam kiedy ostatni raz wygraliśmy mecz na inaugurację ligi. Trudno jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy nie trafia się w klarownych sytuacjach nawet spod kosza. W defensywie również było bardzo słabo - mówi Grzegorz Kij, szkoleniowiec kieleckich koszykarzy.

Radomski AZS nie jest już tym samym "chłopcem do bicia", który przegrywał sporo meczów w ubiegłym sezonie. W sobotnim spotkaniu kielczanie tylko na początku meczu grali ładnie i skutecznie. Goście objęli nawet prowadzenie 14:7. Druga kwarta to już koncertowa gra radomian. Wynik tej części 21:6 mówi sam za siebie. Nasi koszykarze zupełnie nie mogli sobie poradzić ze szczelną obroną radomian.
Na przerwę "akademicy" schodzili z przewagą 12 punktów. Na chwilę zmalała ona do sześciu punktów, kiedy Łukasz Pilec-ki trafił kilka "trójek".

W ostatniej części spotkania kapitalnie i mądrze rozgrywał piłkę zawodnik radomian, Paweł Lewandowski. Oszczędzał, a przy tym konstruował takie akcje, że grzechem byłoby nie zdobywać punktów. Goście próbowali jeszcze grać strefą na połowie radomian rozbijać akcję, ale wychodziło im to bardzo słabo.

W innych meczach: Unia Tarnów - Cracovia Kraków 56:55, Mickiewicz Katowice - Politechnika Częstochowa 63:86, OSSM Stalowa Wola - Pogoń Ruda Śląska 65:89, Komtek By-tom - Alba Chorzów 78:79, Wisła Kraków - MKS Limanowa 68:70, Staco Niepołomice - Rosasport Radom 73:102, MCKiS Jaworzno - pauza.