Fart Kielce przegrał grę kontrolną ze Skrą Bełchatów

SAW
Atakujący PGE Skry Bełchatów Mariusz Wlazły skutecznie powstrzymany przez blokujących Farta - Adama Kaminskiego i Rafała Buszka (z lewej). Fot. Sławomir Stachura
W sparingowej grze w Hali Legionów siatkarze Farta Kielce przegrali w piątek 1:3 z mistrzem Polski Skrą Bełchatów. W środę w Bełchatowie również wygrała Skra - 3:1.

Nie był to typowy mecz, a gra kontrolna, zamknięta dla publiczności, w której trenerzy umówili się inne zasady zdobywania punktów w dwóch pierwszych setach. Jednego z nich wygrali kielczanie, drugiego goście. Dwa ostatnie sety, rozgrywane już normalnym systemem, wygrali bełchatowianie. - W ostatnich dwóch setach trochę brakowało nam sił, ale ogólnie nie było źle - ocenił Grzegorz Wagner, trener Farta. A bełchatowianie przyjechali do Kielc bez obecnych kadrowiczów, ale w ich składzie i tak było wielu znakomitych graczy, jak chociażby byli reprezentanci Polski Michał Bąkiewicz, Daniel Pliński i Paweł Woicki, Hiszpan Miguel Falasca, czy ten, który z gry w kadrze zrezygnował - atakujący Mariusz Wlazły.

Kielczanie z wielokrotnym mistrzem Polski radzili sobie dobrze, a o punkty w PlusLidze zespoły zagrają 17 grudnia. Najprawdopodobniej o godzinie 14.30.

Fart Kielce - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 22:25)

Fart: Kozłowski, Buszek, Pawliński, Zniszczoł, Kaminski, Nilsson, Żurek (libero) oraz Kapfer, Jungiewicz, Drzyzga, Kokociński.