Ferie w Jędrzejowie: Tłumy przy stole pingpongowym

Przemysław CHECHELSKI
Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej odbiera Patryk Jaworski. archiwum prywatne
W Szkole Podstawowej w Sokołowie Dolnym zorganizowany został feryjny turniej tenisa stołowego. Impreza miła charakter otwarty. Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów.

Ferie z "Echem Dnia"

KABARET. Dziś o godzinie 18 w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbędzie się występ Kabaretu Skeczów Męczących. Bilety w cenie 25 i 30 złotych można nabyć w Centrum Kultury.
BAL DLA NAJMŁODSZYCH. Dziś o godzinie 14 w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie rozpocznie się bal karnawałowy dla dzieci, podczas którego zostanie wybrany najpiękniejszy strój balu.
W MAŁOGOSZCZU. Dziś o godzinie 10 w Domu Kultury w Małogoszczu rozpoczną się warsztaty wokalne dla młodzieży, a o godzinie 12.30 dla dzieci. O godzinie 14 rozpoczną się zajęcia otwarte Klubu Młodego Modelarza, a o godzinie 16 feryjny turniej szachowy.

W zawodach uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Sobków, dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe. W sumie w turnieju tenisa stołowego w Sokołowie Dolnym wystartowało aż 108 osób.

NAJLEPSI

W grupie najmłodszej wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Patryk Jaworski, drugie Szymon Blicharski, trzecie Mateusz Śnioch. Pierwsza trójka w śród dziewcząt to Monika Myślińska, Karolina Michalec i Agata Syncerz.
W grupie młodzików zwyciężył Jakub Pełka przed Mateuszem Łukasikiem i Mateuszem Drejem. Najlepsze młodziczki to Milena Łabuda, Aleksandra Wilczak i Marta Krzysztofik.

W kategorii juniorów pierwsze miejsce zajął Radosław Szmalec, drugie Patryk Bąk, a trzecie Paweł Ślefarski. Wśród juniorek zwyciężyła Anita Nawrot, drugie miejsce przypadło Dorocie Nawrot, a trzecie Angelice Beznosik.
W najstarszej grupie seniorów pierwsze miejsce wywalczył Mariusz Szałas, drugie Leszek Chudzik, a trzecie Zdzisław Pańtak. Najlepszą i jedyną seniorką była Kamila Tkacz.

NAGRODY I PUCHARY

Organizatorami zawodów byli Krystyna Idzik, wójt gminy Sobków, Stowarzyszenie Ziemia Sobkowska "Nad Nidą" oraz Szkoła Podstawowa w Sokołowie Dolnym. Zawodnicy otrzymali nagrody i puchary ufundowane przez sponsorów. Policjanci z posterunku policji w Sobkowie wręczyli wszystkim uczestnikom zawodów światełka odblaskowe.

KALENDARZ IMPREZ?

Gminnym turniej tenisa stołowego w okresie ferii staje się już tradycją w gminie Sobków. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
- Skoro rywalizacja sportowa cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, musimy pomyśleć nad tym, by stworzyć kalendarz stałych imprez sportowych z różnych dyscyplin - powiedziała Krystyna Idzik, wójt gminy Sobków.