Festiwal strzelecki w derbach powiatu skarżyskiego. Granat Skarżysko-Kamienna znów rozgromił Orlicza Suchedniów i ma już 100 goli na koncie

Paweł Wełpa
Krzysztof Rzeszowski (przy piłce) zdobył setnego gola dla Granatu w tym sezonie. Bramkę wbił swoim byłym kolegom z drużyny. Orlicz był jego poprzednim klubem Paweł Wełpa
W 42. derbach powiatu skarżyskiego zdecydowany lider tabeli i mający już zapewniony awans Granat Skarżysko-Kamienna wysoko pokonał Orlicza Suchedniów 7:2. Jesienią w Suchedniowie Granat również wygrał wysoko – 6:0. Dzięki takiej skuteczności Skarżyszczanie mają już na koncie 100 strzelonych bramek w tym sezonie.

Mało kto chyba spodziewał się wysokiej wygranej również wiosną, ale powtórzyła się sytuacja z jesieni. Już po 33 minutach gry Granat prowadził 5:0, rozstrzygając w zasadzie losy meczu.

Skarżyszczanie ruszyli z impetem na rywala od samego początku. Trzy pierwsze gole padły w niemal identycznych okolicznościach, strzałami głową po rzutach różnych.

Goście dopiero przy stanie 0:4 po raz pierwszy wstrzelili piłkę w pole karne Granatu, a w 37. oddali pierwszy strzał na bramkę. W sytuacji sam na sam z Przemysławem Michalskim znalazł się Tomasz Staszewski, najlepszy strzelec suchedniowian i kandydat do tytułu króla strzelców, ale pojedynek ten przegrał.

Druga połowa była już wyrównana. Tym razem z impetem rozpoczęli goście i Michał Bator już w pierwszej minucie po gwizdku zdobył pierwszego gola dla swojej drużyny.

Potem jednak dwoma bramkami odpowiedzieli gospodarze. Najpierw najładniejszego gola w meczu strzałem w okienko zdobył najlepszy strzelec skarżyszczan Błażej Miller, a setnego gola dla Granatu w tym sezonie zdobył Krzysztof Rzeszowski.

Granat w drugiej połowie nieco rozluźnił szyki obronne i goście mieli kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Gola zdobyli jednak tylko z rzutu karnego, którego skutecznie wykonał Staszewski.

Były to 42. derby powiatu skarżyskiego. Granat wygrał po raz 24, a 9 razy wygrywał Orlicz i również 9 razy był remis.

Drugi trener Orlicza Suchedniów Rajmund Kabała przyznał po meczu, że stałe fragmenty to bolączka jego klubu, uczulał na nie swoich piłkarzy, ale nie dało to rezultatu. – Pierwsze trzy rzuty rożne w meczu i trzy bramki. Nokaut jak na ringu. Potem chłopcom odechciało się grać, ale po przerwie podjęli walkę – powiedział.

Dominik Rokita, trener Granatu, uznał pierwszą połowę meczu za najlepszą w tym sezonie w wykonaniu swoich zawodników. – Zagraliśmy bezbłędnie i super wykonywaliśmy stałe fragmenty gry. W drugiej połowie chcieliśmy podwyższyć, ale też straciliśmy dwie bramki – powiedział.

Następna kolejka klasy okręgowej już w weekend. Granat zagra na wyjeździe z Lechią Strawczyn, a Orlicz Suchedniów podejmie na własnym stadionie OKS Opatów. Oba mecze w niedzielę, 3 czerwca, o godz. 17.00.

W środę, 6 czerwca, Granat dokończy przerwany ulewą mecz ze Starem Starachowice. Spotkanie odbędzie się w Starachowicach i rozpocznie się o 17.20.

Granat Skarżysko-Kamienna – Orlicz Suchedniów 7:2 (5:0)