Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Festiwal "Ucho igielne" w Koprzywnicy. Bastarda Trio i niesamowite przeżycia [ZDJĘCIA]

Anna Bilska
Anna Bilska
Wyjątkowy koncert w ramach festiwalu "Ucho igielne" odbył się w minioną niedzielę w Koprzywnicy. Mistyczne przeżycia zapewniło Bastarda Trio, wprowadzając słuchaczy w niesamowity nastrój. Koncert tak się spodobał, że będzie powtórka! Ponadto przed nami kolejne koncerty w ramach festiwalu.

W Koprzywnicy muzycy zaprezentowali się w koncercie "Ars Moriendi" - sztuka umierania. - To było mistyczne przeżycie, walka dobra i zła o duszę człowieka - mówi Magdalena Kusztal z Fundacji imienia Edwarda Kusztala organizującej festiwal. - W pocysterskim klasztorze w Koprzywnicy który jest naszpikowany cennymi zabytkami i niezwykłą aurą słuchaliśmy muzycznej opowieści Pawła Szamburskiego - klarnet i przewodnik po Ars moriendi, usłyszeliśmy niezwyczajne brzmienie klarnetu kontrabasowego - Michał Górczynski i cudnej wiolonczeli Tomka Pokrzywińskiego. Była z nami Pani dr. Urszula Stępień która objaśniła nam wszystkie sekrety XIV wiecznego fresku Ars moriendi, który znajduje się w koprzywnickim klasztorze. Było tak nadzwyczajnie, że powtórzymy ten koncert.

Przed nami kolejne niesamowite muzyczne doznania.

W sobotę, 10 lipca o godzinie 18 w dworze w Śmiłowie usłyszymy pieśni Wolfganga Amadeusza Mozarta w gwiazdorskim wykonaniu Olgi Pasiecznik i jej siostry Natalii, która na co dzień wykłada w sztokholmskim konserwatorium muzycznym w klasie fortepianu.

W niedzielę, 11 lipca w Kościele św. Jakuba w Sandomierzu o 10 usłyszymy muzykę wielkich synagog świata w wykonaniu Chóru Synagogi pod Białym Bocianem. To jedyny chór muzyki synagogalnej w Polsce. A po koncercie w przykościelnej kawiarence będzie można spróbować "Rosa de Lima" i innych specjałów dominikańskiej winnicy.

W sobotę, 17 lipca w katedrze sandomierskiej Polska Opera Królewska zaprezentuje muzykę Vivaldiego. Obok znakomitych solistów, zespołu wokalnego oraz orkiestry, w Operze działa zespół instrumentów dawnych Capella Regia Polona. Początek o godzinie 19.

W sobotę, 24 lipca w Domu Długosza w Sandomierzu, w ogrodzie kanonika Marcina z Urzędowa wystąpi Paweł Niziołek, utalentowany muzyk ze Skarżyska-Kamiennej, znakomity flecista. Obecnie uczy się na uniwersytecie muzycznym w Wiedniu. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Koncertuje jako solista oraz muzyk orkiestrowy w Polsce i Europie. Po koncercie kuratorskie oprowadzenie po ogrodzie z kustosz Urszulą Stępień.

W sobotę, 31 lipca o godzinie 20 ostatni koncert tej edycji festiwalu. Na dziedzińcu zamku Krzyżtopór w Ujeździe wystąpi zespół muzyki wiedeńskiej Strauss Ensemble oraz soliści Renata Drozd, Jakub Milewski i Arkadiusz Jakus.

Wstęp na koncerty jest wolny.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie