Finał XIV Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej w Pińczowie rozstrzygnięty

Irena IMOSA [email protected]
W tym roku zwycięzcami turnieju została aż trójka gimnazjalistów: Emila Kozłowska, Maciej Wasiuta i Kamil Ćwintal. Alicja Mazurek
Bardzo wyrównany był poziom tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej - na najwyższym stopniu podium z równą liczbą punktów stanęło aż troje gimnazjalistów.

Ogółem w Pińczowie do egzaminu przystąpiło aż 80 trzyosobowych zespołów z gimnazjów z całej Polski.

DUŻE ZAINTERESOWANIE

Turniej jest znakomitą formą doskonalenia wiedzy ekonomicznej i wykorzystywania jej w życiu codziennym. Zainteresowanie turniejem w Polsce jest ogromne, bo szacuje się, że przystępuje do niego około 1600 gimnazjalistów. Pierwszy etap turnieju rozgrywany jest w szkołach, a do Pińczowa co roku zjeżdżają najlepsi. Inicjatorką tej formy rywalizacji jest wicedyrektorka Gimnazjum numer 2 Hanna Mitka-Marszalik.
Turniej jest znakomitą forma promocji Pińczowa i Ponidzia, bo w programie oprócz egzaminu finałowego są także wycieczki edukacyjne po regionie. Tradycją jest także, że obserwatorami zmagań uczniów są znakomici specjaliści z zakresu bankowości oraz władze oświatowe i samorządowcy.

CIASNO NA PODIUM

O wysokim i wyjątkowo wyrównanym poziomie tegorocznej edycji niech świadczy fakt, że pierwsze miejsce ex-aequo z dorobkiem 34 punktów zajęło aż troje gimnazjalistów. Byli to: Emilia Kozłowska z Baćkowic, Maciej Wasiuta z Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli i Kamil Ćwintal z Ożarowa. Trójka kolejnych gimnazjalistów zajęła ex-aequo drugie miejsce z dorobkiem 33 punktów. Byli to: Piotr Gołdyś z Gimnazjum numer 23 w Kielcach, Paulina Kamińska z Radoszyc i Wojciech Turaj z Gimnazjum nr 1 w Skawinie. Trzecia lokatę zajęli wspólnie: Aleksandra Wnuk z Połańca i Maciej Hedloff z Gimnazjum numer 25 we Wrocławiu. Na czwartym miejscy uplasowała się najlepsza z pińczowianek Aneta Zachariasz z Gimnazjum numer 2 w Pińczowie i ona odebrała nagrodę specjalną ufundowaną przez burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka.