Fitness. Sześć medali Black & White Ostrowiec

/waf/
Drużyna UKS Black & White na mistrzostwa Polski w fitness dzieci.
Z sześcioma medalami i drugim miejscem w klasyfikacji drużynowej powrócili zawodnicy ostrowieckiego UKS Black & White z II Mistrzostw Polski w Fitness Dzieci.

Na II Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci w Bydgoszczy UKS Black & White z Ostrowca Św. wystawił 8 zawodników. Cała ekipa spisała się rewelacyjnie. Tytuł mistrzowski wywalczyła 11- letnia Aleksandra Kępa, która obroniła mistrzostwo kraju z ubiegłego roku. Wygrana daje jej prawo startu na mistrzostwach świata, które odbędą się w lipcu w Budapeszcie.

Z kolei całe podium należało do Black & White w kategorii 14-16 lat. Na najwyższym stopniu stanęła Paulina Rocławska, a niżej Kinga Gawłowska i Natalia Wierzbińska.
- To było niesmowite uczucie widzieć trzy zawodniczki mojego klubu na podium- mówi trener klubowy Grzegorz Kępa, odpowiedzialny za trening siłowy i dietę zawodniczek.

Największą niespodzianką zawodów była Daria Chmielewska, która trenuje dopiero 2 miesiące. Niesamowity talent akrobatyczny został doceniony przez sędziów, którzy przyznali jej “srebro" w kategorii 13-14 lat.

W Bydgoszczy zaprezentowali się również trzej chłopcy w kat. 8-9 lat. Dominik Jewiak zdobył drugie miejsce, czwarte wywalczył Piotr Kutera, natomiast siódmy był Kacper Delegiewicz.

- Warto dodać, że Dominik w zeszłym roku zdobył trzecie miejsce, natomiast dla Kacpra i Piotrka to był pierwszy start i mam nadzieję, że będzie motywacją do dalszych terningów- komentuje Grzegorz Kępa.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo ciekawe układy gimnastyczne naszpikowane trudnymi elementami akrobatycznymi, przygotowanymi przez utytułowaną fitneskę Justynę Jedlikowską.
Pomocy w organizacji wyjazdu do Bydgoszczy klubowi udzieliła firma Faworyt.