Fortuna 1 Liga. Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Przeciwnik awansował do ekstraklasy (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
41 minuta meczu, Radomiak - Korona. Mateusz Radecki pokonał strzałem głową Marcela Zapytowskiego. Tadeusz Klocek
W meczu 34. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce grała na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Przegrała ten mecz 0:2 i zakończyła sezon na 12. miejscu w tabeli.

Radomiak Radom - Korona Kielce 2:0 (2:0)
Bramki:
Dawid Abramowicz 2, Mateusz Radecki 41
Żółte kartki: Abramowicz, Karwot.
Radomiak: Kochalski - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz l- Kaput, Karwot l- Leandro, Radecki, Gąska - Angielski (80 Bogusz).
Korona: Zapytowski – Lisowskil, Seweryś, Zebićl, Szymusik, Podgórskil, Pervan (52 Petrović), Oliveira, Kiełb, Szpakowski (56 Rybusl), Łukowski
Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 3500

Korona Kielce podchodziła do tego spotkania jako zespół pewny tego, że zakończy sezon w okolicach środka tabeli, ale trener Dominik Nowak na konferencji przed meczem zapewniał, że jego podopieczni podejdą do tego meczu bardzo zdeterminowani.

Radomiak Radom z kolei walczył o zapewnienie sobie awansu do PKO BP Ekstraklasy i to on błyskawicznie objął prowadzenie. Już w drugiej minucie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawid Adamowicz pokonał bramkarza Korony strzałem głową.

Po tej sytuacji kielczanie starali się odrobić straty, ale brakowało im dokładności. Najbliżej w okolicach dziesiątej minuty był Jacek Kiełb, ale i on nie zdołał pokonać Kochalskiego.

Radomiak z minuty na minutę przejmował natomiast inicjatywę coraz bardziej. Mateusz Radecki najpierw trafił w poprzeczkę, potem w słupek, a na koniec do bramki Zapytowskiego. Radomianie schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:0.

W drugiej części gospodarze kontrolowali przebieg gry i zapewnili sobie zwycięstwo. Dzięki niemu po 36 latach wrócili na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, a drugim zespołem, który awansował do ekstraklasy jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W barażach o awans zagrają: GKS Tychy, Arka Gdynia, ŁKS Łódź i Górnik Łęczna.

Korona Kielce skończyła sezon na 12. miejscu.