Fortuna 1 Liga. Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 1:0, Jacek Kiełb strzelcem gola (ZDJĘCIA, ZAPIS RELACJI LIVE)

Damian Wiśniewski
W meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi Korona Kielce pokonała na własnym boisku Sandecję Nowy Sącz 1:0. Jedynego gola w tym meczu strzelił dla żółto-czerwonych Jacek Kiełb.

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
Bramka:
Jacek Kiełb 17.
Żółte kartki: Podgórski, Szymusik - Ogorzały, Szufryn (dwie).
Czerwona kartka: Szufryn (86.).
Korona: Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Szywacz, Kordas (74. Grzelak) - Podgórski, Gąsior (83. Rodriguez), Kaczmarski (67. Petrović), Łysiak (74. Cetnarski) - Kiełb - Długosz (83. Lisowski).
Sandecja: Pietrzkiewicz - Bućko, Szufryn, Dziwniel, Danek - Małkowski (62. Victor), Walski, Ogorzały, Chmiel (69. Mandrysz), Kasprzak - Korzym (89. Boczek).
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).

Początek spotkania należał zdecydowanie do zespołu gospodarzy prowadzonych przez trenera Macieja Bartoszka. Kielczanie co rusz dośrodkowywali piłkę w pole karne gości i po atakach bokami boiska starali się stwarzać zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Dawida Pietrzkiewicza, niedawno jeszcze zawodnika Stali Stalowa Wola, w przeszłości między innymi Rakowa Częstochowa. W pewnym momencie najbliżej pokonania go był Jacek Kiełb, ale po jego strzale z woleja piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po około kwadransie od pierwszego gwizdka sędziego popularny "Ryba" znalazł jednak sposób na wpakowanie futbolówki do siatki. Po dośrodkowaniu Wiktora Długosza z prawej strony boiska Jacek Kiełb ładnie przyjął sobie piłkę, obrócił się z nią w kierunku bramki rywali i mocny strzałem zapewnił swojej drużynie prowadzenie.

Przez jakiś czas po strzeleniu gola inicjatywa wciąż była po stronie żółto-czerwonych, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę, jednak z czasem mecz stawał się coraz bardziej wyrównany. Sandecja śmielej podchodziła pod pole karne gospodarzy. Z akcji trudno jej było stworzyć sobie groźną sytuację, ale parę strzałów oddawanych po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry było niezłych.

W szeregach Sandecji można było tego wieczoru oglądać paru piłkarzy z przeszłością w Koronie - w ataku grał Maciej Korzym, a w obronie Daniel Dziwniel. Żaden z nich nie odegrał jednak ważnej roli w tym pojedynku.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, a obraz gry w drugiej połowie był podobny do tego, co oglądaliśmy w pierwszej części gry. Kielczanie atakowali głównie skrzydłami, często piłkę w pole karne gości posyłali Jacek Podgórski oraz Grzegorz Szymusik. Sandecja najgroźniejsza była po stałych fragmentach gry, jednak najmocniej serca kibiców Korony zabiły zapewne wtedy, gdy na daleką podróż poza swoje pole karne wybrał się Marek Kozioł - bramkarza Korony, który minął się z piłką, zaasekurował jednak jeden z kieleckich obrońców.

Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę, po tym jak dwie żółte i w konsekwencji tego czerwoną kartkę otrzymał kapitan Sandecji Dawid Szufryn. Nie wpłynęło to jednak na zmianę wyniku, choć dobrą okazję do jego podwyższenia miał w doliczonym czasie gry wprowadzony z ławki rezerwowych Zvonimir Petrović.

W zespole Korony zadebiutował w tym meczu Hugo Diaz Rodriguez, jednak przebywał on na boisku krótko i nie miał dużego wpływu na obraz gry.

Korona Kielce wygrała ten mecz zasłużenie. Po okresie przewagi z początku spotkania później co prawda jej starcie z Sandecją Nowy Sącz stało się bardziej wyrównane, ale wciąż to ona stwarzała sobie bardziej konkretne szanse do tego, by strzelić gola.

Kolejny mecz podopieczni trenera Macieja Bartoszka rozegrają już w najbliższą środę, 18 listopada. Wtedy na własnym boisku zmierzą się oni w zaległym meczu ligowym ze Stomilem Olsztyn. Początek meczu o godzinie 17.

***

ZAPIS RELACJI LIVE

90+4'
Koniec! Korona wygrała z Sandecją Nowy Sącz 1:0!

90+3'
Było blisko gola na 2:0, ale Pietrzkiewicz wygrał pojedynek sam na sam z Petroviciem!

90+2'
Dłużej przy piłce utrzymują się teraz kielczanie, którzy starają się trzymać rywali daleko od własnego pola karnego.

90'
Sędzia Wojciech Myć doliczył trzy minuty do drugiej połowy meczu.

89'
Zmiana w Sandecji, za Macieja Korzyma wchodzi Tomasz Boczek.

89'
Niecelny strzał Podgórskiego sprzed pola karnego.

88'
Długie zagranie Dawida Pietrzkiewicza pod pole karne Korony, ale tam dobrze interweniowali kieleccy obrońcy.

86'
Korona będzie grać w przewadze! Drugą żółtą kartką za faul na Szymusiku został ukarany Dawid Szufryn i kapitan Sandecji za czerwony kartonik opuszcza boisko!

85'
Korzym faulował Rodigueza w środkowej strefie boiska.

83'
Kolejne dwie zmiany w Koronie. Za Wiktora Długosza wchodzi Dawid Lisowski, a za Marcela Gąsiora Hugo Diaz Rodriguez. Ten drugi debiutuje w Koronie Kielce.

81'
Grzegorz Szymusik ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na połowie gości.

80'
Faul Macieja Korzyma blisko bramki Korony.

79'
Skończyło się na strachu dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z gości oddał niecelny strzał głową.

78'
Żółta kartka dla Jacka Podgórskiego za faul pod własnym polem karnym

76'
Zablokowane dośrodkowanie Szymusika z prawej strony w pole karne Sandecji.

74'
Dwie zmiany w Koronie, zeszli Kornel Kordas i Paweł Łysiak, a weszli Rafał Grzelak i Mateusz Cetnarski.

73'
Kolejna próba ataku prawą stroną boiska w wykonaniu kielczan, ale tym razem Szymusik za mocno podawała do Długosza i futbolówka wyszła na aut bramkowy.

71'
Szymusik dostał piłkę od Podgórskiego w polu karym Sandecji, zdecydował się na strzał, ale posłał piłkę daleko od bramki gości.

70'
Szymusik próbował dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany.

69'
Zmiana w Sandecji. Za Damiana Chmiela wchodzi Paweł Mandrysz.

68'
Niecelny strzał Szywacza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

67'
Żółta kartka dla Dawida Szufryna z Sandecji.

67'
Zmiana w Koronie. Za Iwo Kaczmarskiego wchodzi Zvonimir Petrović.

65'
Podgórski nieźle dośrodkował z rzutu wolnego, ale jeden z zawodników Korony Kielce był na pozycji spalonej.

63'
Żółtą kartką ukarany w zespole Sandecji Kamil Ogorzały.

62'
Za Macieja Małkowskiego na boisko w zespole gości wchodzi Rafael Victor.

60'
Tym razem faul na zawodniku Korony, a poszkodowanym przez Ogorzałego był Szymusik

59'
Chmiel nieźle dośrodkował z rzutu wolnego, ale po małym zamieszaniu w polu karnym Korony piłka wyszła na aut bramkowy.

58'
Faul Kiełba na Chmielu na połowie Korony.

57'
Jacek Kiełb upadł w polu karnym Sandecji, ale sędzia pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym. Gramy więc dalej.

56'
Marek Kozioł wyszedł daleko przed własną bramkę, minął się z piłką, ale został zaasekurowany przez obrońcę Korony.

55'
Podgórski ładnie zaatakował prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

54'
Z wychowankiem Korony już wszystko w porządku, wracamy do gry.

53'
Wiktor Długosz ucierpiał w jednym ze starć z rywalem i mamy małą przerwę w grze.

51'
Pierwsza w drugiej części gry odpowiedź kielczan. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową przymierzył Podgórski, ale oddał za lekki strzał, by zaskoczyć Pietrzkiewicza.

50'
Groźnie pod bramką Korony! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mocny, ale nieznacznie niecelny strzał głową oddał Szufryn!

49'
Zapraszamy do przeglądania zdjęć prosto ze stadionu w Kielcach!

47'
Pierwsza w drugiej połowie wrzutka w pole karne Korony, ale tam faulowany był jeden z kieleckich obrońców.

46'
Pan Wojciech Myć dał znak i goście zaczęli drugą połowę tego meczu.

18:48
Początkowo mecz przebiegał pod znakiem zdecydowanej przewagi Korony, która raz po raz atakowała bramkę zespołu gości, co skończyło się golem Jacka Kiełba, który w ładnym sposób skorzystał z dośrodkowania Wiktora Długosza z prawej strony boiska. Z czasem jednak Sandecja zaczynała sobie coraz śmielej poczynać na połowie kielczan i jej ataki stawały się coraz groźniejsze, a samo spotkanie się wyrównało. Zobaczymy, czy w drugiej połowie podopieczni Macieja Bartoszka znów będą potrafili osiągnąć przewagę na boisku.

45+1'
Koniec pierwszej połowy meczu.

45'
Coraz lepiej wyglądają próby przedostania się przez gości w pole karne Korony, choć na razie są w nim jeszcze blokowani.

44'
Małe zamieszanie w polu karnym Korony po wrzucie piłki z autu, ale arbiter dopatrzył się faulu na Szymusiku. Piłkę mają więc gospodarze.

43'
Podgórski dośrodkował z narożnika boiska, ale goście ostatecznie poradzili sobie z tym zagrożeniem.

42'
Kiełb dośrodkował z lewej strony boiska, ale kielczanie wywalczyli tylko rzut wolny.

40'
Groźnie pod bramką Korony! Po wrzutce z rzutu rożnego minimalnie głową przestrzelił Maciej Korzym!

39'
Dośrodkowanie z lewej strony boiska w szesnastkę Korony, wybił piłkę Szywacz.

37'
Szufryn oddał strzał głową na bramkę Korony, ale był on za lekki by zaskoczyć bramkarza.

35'
Kiełb dośrodkował z lewej strony boiska, gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki.

34'
Łysiak był faulowany w środkowej strefie boiska.

32'
Ogorzały uderzył z dystansu na bramkę Korony, złapał piłkę Kozioł.

29'
Łysiak oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany.

27'
Niedokładne rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu gości, grę od bramki wznowi Marek Kozioł.

25'
Faul w ataku zawodnika Korony na połowie Sandecji.

22'
Małkowski oddał strzał na bramkę Korony, ale był on za lekki by zaskoczyć Kozioła.

20'
Kolejna wrzutka Podgórskiego z prawej strony boiska, tym razem złapał piłkę bramkarz Sandecji

18'
Wrzutka z prawej strony boiska w końcu przyniosła pożądany efekt! Jacek Kiełb ładnie przyjął sobie piłkę, obrócił się z nią i mocnym strzałem pokonał Dawida Pietrzkiewicza!

17'
GOOOOL! Jacek Kiełb, 1:0!

16'
Podgórski dośrodkował z rzutu wolnego, ale skończyło się na dobrej interwencji defensywy Sandecji.

15'
Rzut wolny dla Korony na połowie Sandecji, jednak daleko od jej bramki.

14'
Kolejna wrzutka z prawej strony boiska w pole karne Sandecji, tym razem goście wybili piłkę.

12'
To powinien być gol dla Korony! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska mocno z powietrza uderzył Kiełb, ale posłał piłkę daleko od bramki rywali.

10'
Prawą stroną próbowała teraz zaatakować Korona, ale wszystko skończyło się niedokładnym podaniem piłki do Kordasa i wyjściem jej na aut.

8'
Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne gości, ale tam jeden z jego kolegów z zespołu dopuścił się faulu w ataku.

6'
Prawą stroną zaatakowali teraz kielczanie, ale po dośrodkowaniu z prawej strony boiska goście wybili piłkę z własnej szesnastki.

1'
Zaczynamy spotkanie!

17:48
Korona zagrała w swojej historii 18 meczów z Sandecją. Wygrała siedem z nich, sześć zremisowała i pięć przegała. Bilans bramkowy, 24:15, jest dla niej korzystny.

17:40
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn

17:35
Trwa rozgrzewka kieleckiego zespołu:

17:30
Zapraszamy na relację live z meczu Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz w Fortuna 1 Lidze.

***

Korona Kielce podejdzie do tego meczu nieco podrażniona porażką z środka tygodnia. W ostatnią środę, 11 listopada, podopieczni trenera Macieja Bartoszka mierzyli się na wyjeździe z obecnym liderem tabeli, Łódzkim Klubem Sportowym. Przegrali to spotkanie 0:2 i była to ich druga porażka w meczach rozgrywanych po przerwie spowodowanej kwarantanną. Wcześniej w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski przegrali z Arką w Gdyni, także 0:2.

W międzyczasie ograli w ligowym meczu w delegacji Zagłębie Sosnowiec 3:1, a teraz wracają na własne boisko, choć mecz oczywiście będzie się odbywał bez udziału publiczności

- Przydało by się tych zwycięstw oraz zdobytych punktów w Kielcach nieco więcej. Najbliższa okazja ku temu już jutro i zrobimy wszystko, żeby wygrać - mówił w piątek trener żółto-czerwonych, Maciej Bartoszek.

Faworytem pojedynku z Sandecją Nowy Sącz wydają się być oczywiście gospodarze. Kielczanie mają co prawda kilka słabszych meczów na swoim koncie w tym sezonie, jednak w tabeli są na zdecydowanie lepszej pozycji. Zajmują lokatę 12. i mają 12 punktów na koncie. Sandecja natomiast jest 18., ostatnia, a zdobyła zaledwie jeden punkt w dziesięciu spotkaniach.

W klubie z województwa małopolskiego niedawno zmienił się trener, a Piotra Mandrysza zastąpił Dariusz Dudek - podobna sytuacja miała miejsce niedawno przed meczem Korony z Zagłębiem Sosnowiec, wówczas również niedługo przed spotkaniem w klubie rywali nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca.

Wtedy kielczanie zwyciężyli będąc zespołem wyraźnie lepszym. Po jednym golu dla nich strzelili Jacek Kiełb oraz Wiktor Długosz, a jedno trafienie było samobójczym autorstwem zawodnika rywali.

Z Nowego Sącza pochodzi bramkarz Korony, Marek Kozioł. Kiedyś grał on w barwach Sandecji i będzie to dla niego z całą pewnością wyjątkowy pojedynek.

- Jest to dla mnie mecz szczególny, ponieważ gramy z Sandecją, czyli drużyną z mojego miasta. Miałem już okazję grać przeciwko ekipie z Nowego Sącza w barwach innych klubów, więc nie jest to dla mnie nowa sytuacja. Na boisku nie ma jednak sentymentów i trzeba patrzeć na siebie - powiedział goalkeeper przed tym spotkaniem.

Ostatni mecz pomiędzy Koroną Kielce, a Sandecją Nowy Sącz był bardzo emocjonujący i zakończył się remisem 3:3. Bramki dla kieleckiego zespołu strzelali wówczas Elhadji Pape Djibril Diaw, Goran Cvijanović oraz Nika Kaczarawa. Żadnego z nich w tym klubie oczywiście już nie ma.

Kto zastąpi ich w zdobywaniu bramek w tym spotkaniu?

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz NA ŻYWO. Transmisja tv i online
Mecz Korona - Sandecja odbędzie się w sobotę. Transmisji z niego nie przeprowadzi żadna stacja telewizyjna, będzie go można śledzić jedynie na platformie ipla.tv. Początek o godzinie 18.