Fortuna Puchar Polski. Korona Kielce zagra z Legią II Warszawa w drugiej rundzie

Wojciech Buras
W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Korona Kielce ograła Jagiellonię II Białystok PAP/Artur Reszko
Legia II Warszawa będzie rywalem Korony Kielce w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Kamila Kuzery pokonali w poprzedniej rundzie drugą drużynę Jagielonii Białystok i teraz znów czeka ich wyjazd na mecz z trzecioligowymi rezerwami ekstraklasowego klubu.

Korona poznała rywala w Fortuna Pucharze Polski

Korona Kielce pokonała w pierwszej rundzie Fortuna Pucharu Polski rezerwy Jagielonii Białystok 2:1. Żółto-czerwoni musieli odrabiać straty, bo już w 6 minucie wynik dla gospodarzy otworzył Mikołaj Wasilewski. Korona ruszyła do ataku i jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na prowadzenie, po golach Adriana Dalmau i Ronaldo Deaconu. W drugiej połowie rezultat nie uległ zmianie, a podopieczni Kamila Kuzery mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Więcej o tym meczu piszemy tutaj:

W drugiej rundzie, czyli 1/16 finału, Fortuna Pucharu Polski rywalem kielczan będzie druga drużyna Legii Warszawa, która sprawiła nie lada sensację, eliminując w poprzedniej fazie rozgrywek Ruch Chorzów. Piłkarze ze stolicy, po pełnym emocji meczu wygrali 3:2, strzelając decydującą o awansie bramkę w 87 minucie spotkania. Kapitanem drużyny rezerw Legii w tym meczu był Mateusz Możdżeń, który w latach 2016-2019 występował w zespole Korony Kielce.

Gospodarzem meczu będzie Legia II, a odbędzie się on w którymś z dni między 31 października, a drugim listopada.