Fotoreporter Echa Dnia, Łukasz Zarzycki został laureatem...

  Fotoreporter Echa Dnia, Łukasz Zarzycki został laureatem konkursu "Życie jest piękne". Zobacz nagrodzone zdjęcia

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Komisja oceniająca zdjęcia nadesłane na konkurs "Życie jest piękne" wybrała 12 najlepszych, które zawisną na Kieleckim Centrum Kultury.
  Zdjęcia Łukasza Zarzyckiego nagrodzone w konkursie "Życie jest piękne".

  Zdjęcia Łukasza Zarzyckiego nagrodzone w konkursie "Życie jest piękne".


  Dwóch autorów to kielczanie.

  Zainteresowanie organizowanym po raz trzeci przez władze Kielc konkursem było spore, komisja pod przewodnictwem Mariusza Wideryńskiego szefa Związku Polskich Artystów Fotografików wybrała 24 zdjęcia z 1040 nadesłanych przez 250 autorów. Dzisiaj oceniała je druga komisja, złożona z ludzi wrażliwych na sztukę. Jurorami byli: piosenkarz Andrzej Piaseczny, Edward Kusztal, aktor, ks. Paweł Tkaczyk dyrektor Muzeum Diecezjalnego i historyk sztuki, Dominik Rakoczy, dziennikarz i twórca filmowy.

  Dyskusje nad zdjęciami chwilami były dosyć gorące, ale wiele fotografii nie przykuło uwagi, nie zdobywając nawet jednego punktu.

  Po rozszyfrowaniu pseudonimów okazało się, że do finału przeszło pięć osób z regionu, a dwie zostały laureatami. Jury spodobało się zdjęcie redakcyjnego kolegi fotoreportera Łukasza Zarzyckiego i Wojciecha Gepnera (dłonie złączone w serduszko), który dwa lata temu także zwyciężył. Wśród finalistów byli również Wiktor Franko i Małgorzata Fornalska z Kielc a ze Skarżyska Kamiennej Krystian Dróżdż.

  Łukasz Zarzycki na konkurs wysłał pięć zdjęć, jury złożone z fotografików wybrało to przedstawiające sylwetko wędrowców na tle nieba. - To Magda, Gosia i Martyna w czasie wyprawy w Karkonoszach - mówi . Dla mnie to zdjęcie to nagromadzenie piękna: piękne kobiety, piękne góry i fantastyczna pogoda. W takich chwilach życie jest naprawdę piękne.

  Dwunastu zwycięzców konkursu otrzyma nagrody po 5 tys. zł, pozostała dwunastka po 2 tys. zł. - Kielecki konkurs jest jednym z najbogatszych w Polsce - mówi Andrzej Borys, ze świętokrzyskiego oddziału ZPAF. Barlinek konkursem "Portret kobiety" wabi autorów nagrodą główną w postaci samochodu, ale dwie pozostałe nagrody są bardzo małe, w sumie to ok. 60 tys. zł i nie przekraczają naszej puli - 84 tys. zł.

  Koszt zorganizowania konkursu w Kielcach to także: 9 tys. zł koszt wydruku zdjęć, które zawisną na gmachu, przygotowanie 1000 kalendarzy z nagrodzonymi pracami - 25 tys. zł. Koncert Agnieszki Chrzanowskiej, która 5 grudnia wystąpi w KCK na wręczeniu nagród to 5 tys. zł. Praca jury także jest opłacana, czterej członkowie pierwszego jury otrzymali po 1000 zł brutto (plus koszty przejazdu), członkowie drugiego po 300 zł.


  Box
  Wszystkie nagrodzone zdjęcia zobacz na stronie www.echodnia.eu


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (14)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (14) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda