MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fotoreporter Echa Dnia, Łukasz Zarzycki został laureatem konkursu "Życie jest piękne". Zobacz nagrodzone zdjęcia

Lidia Cichocka
Zdjęcia Łukasza Zarzyckiego nagrodzone w konkursie "Życie jest piękne".
Zdjęcia Łukasza Zarzyckiego nagrodzone w konkursie "Życie jest piękne".
Komisja oceniająca zdjęcia nadesłane na konkurs "Życie jest piękne" wybrała 12 najlepszych, które zawisną na Kieleckim Centrum Kultury.
Pierwsza nagroda - Lukasz Zarzycki "Echo Dnia".

Zwycięzcy konkursu "Życie jest piękne"

Dwóch autorów to kielczanie.

Zainteresowanie organizowanym po raz trzeci przez władze Kielc konkursem było spore, komisja pod przewodnictwem Mariusza Wideryńskiego szefa Związku Polskich Artystów Fotografików wybrała 24 zdjęcia z 1040 nadesłanych przez 250 autorów. Dzisiaj oceniała je druga komisja, złożona z ludzi wrażliwych na sztukę. Jurorami byli: piosenkarz Andrzej Piaseczny, Edward Kusztal, aktor, ks. Paweł Tkaczyk dyrektor Muzeum Diecezjalnego i historyk sztuki, Dominik Rakoczy, dziennikarz i twórca filmowy.

Dyskusje nad zdjęciami chwilami były dosyć gorące, ale wiele fotografii nie przykuło uwagi, nie zdobywając nawet jednego punktu.

Po rozszyfrowaniu pseudonimów okazało się, że do finału przeszło pięć osób z regionu, a dwie zostały laureatami. Jury spodobało się zdjęcie redakcyjnego kolegi fotoreportera Łukasza Zarzyckiego i Wojciecha Gepnera (dłonie złączone w serduszko), który dwa lata temu także zwyciężył. Wśród finalistów byli również Wiktor Franko i Małgorzata Fornalska z Kielc a ze Skarżyska Kamiennej Krystian Dróżdż.

Łukasz Zarzycki na konkurs wysłał pięć zdjęć, jury złożone z fotografików wybrało to przedstawiające sylwetko wędrowców na tle nieba. - To Magda, Gosia i Martyna w czasie wyprawy w Karkonoszach - mówi . Dla mnie to zdjęcie to nagromadzenie piękna: piękne kobiety, piękne góry i fantastyczna pogoda. W takich chwilach życie jest naprawdę piękne.

Dwunastu zwycięzców konkursu otrzyma nagrody po 5 tys. zł, pozostała dwunastka po 2 tys. zł. - Kielecki konkurs jest jednym z najbogatszych w Polsce - mówi Andrzej Borys, ze świętokrzyskiego oddziału ZPAF. Barlinek konkursem "Portret kobiety" wabi autorów nagrodą główną w postaci samochodu, ale dwie pozostałe nagrody są bardzo małe, w sumie to ok. 60 tys. zł i nie przekraczają naszej puli - 84 tys. zł.

Koszt zorganizowania konkursu w Kielcach to także: 9 tys. zł koszt wydruku zdjęć, które zawisną na gmachu, przygotowanie 1000 kalendarzy z nagrodzonymi pracami - 25 tys. zł. Koncert Agnieszki Chrzanowskiej, która 5 grudnia wystąpi w KCK na wręczeniu nagród to 5 tys. zł. Praca jury także jest opłacana, czterej członkowie pierwszego jury otrzymali po 1000 zł brutto (plus koszty przejazdu), członkowie drugiego po 300 zł.

Box
Wszystkie nagrodzone zdjęcia zobacz na stronie www.echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie