Franciszek Belusiak ze Staszowa drugim wicemistrzem Polski. To jego kolejny sukces w zawodach kartingowych [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
W dniach 1-2 października odbyła się trzecia a zarazem ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski 2021. W zawodach na bydgoskim torze wziął udział Franciszek Belusiak ze Staszowa.

Franciszek Belusiak podczas całych zawodów utrzymywał się w czołówce stawki. Po czterech wyścigach finałowych zdobył najwyższą liczbą punktów i tym samym stanął na pierwszym miejscy podium zawodów.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Franek zajął ostatecznie 3 miejsce i tym samym został drugim wicemistrzem Polski kategorii wyścigowej Mini max.

Przypomnijmy, że jest to pierwszy rok występów zawodnika ze Staszowa w nowej kategorii wiekowej.

W poprzednim roku w niższej kategorii Franek zdobył pierwsze miejsce w całym cyklu wyścigowym Rotax Max Challange w kat.Micromax oraz zdobył Wicemistrza Kartingowych Mistrzostw Polski 2020r.