Franciszek Belusiak ze Staszowa wystartuje na mistrzostwach świata w Portugalii [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Franciszek Belusiak ze Staszowa ma powody do satysfakcji.
Franciszek Belusiak ze Staszowa ma powody do satysfakcji. Fot. m4u/Archiwum prywatne
Po sześciu rundach kartingowych mistrzostw Rotax Max Challenge Poland w klasyfikacji generalnej Franciszek Belusiak ze Staszowa uplasował się na pierwszym miejscu zdobywając tym samym puchar najlepszego kierowcy kategorii Micromax 2020 roku.

Ostatnia runda mistrzostw odbyła się na bydgoskim Kartodromie, gdzie Franciszek zajął pierwsze miejsce zawodów wygrywając dwa z czterech wyścigów finałowych. Tym samym otrzymał z rąk organizatorów bilet uprawniający do reprezentowania Polski na mistrzostwach świata serii Rotax, które odbędą się na portugalskim torze w Portimao w dniach 23-30 stycznia 2021 roku. W grudniu odbędą się tam przeniesione z francuskiego toru Le Mans zawody International Trophy, w których już startował nasz zawodnik w 2019 i uplasował się na bardzo dobrym 9 miejscu. Będzie to znakomita okazja do poznania toru oraz przygotowania się do najważniejszego w dotychczasowej karierze Franka wydarzeniu.