Frańczak katem Wiernej. Kamienna Brody wygrała pierwszy raz w sezonie

Piotr Stańczak
Piotr Frańczak z Kamiennej Brody pognębił Wierną Małogoszcz, strzelając jej dwie bramki. Piotr Stańczak
W spotkaniu trzeciej kolejki czwartej ligi świętokrzyskiej Kamienna Brody pokonała Wierną Małogoszcz 2:0 (0:0).

Kamienna Brody - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Piotr Frańczak 57, 2:0 Frańczak 61.

Kamienna: Dymanowski – Praga, Kardas, Zięba, Kozera - Maciejczak (90. Janiec), Dziewięcki (87. Celary), Czerpak (46. Pyskaty), Jedlikowski - Kidoń (82. Gajewski), Frańczak (75. Niedbała).

Wierna: Kosik – Dudek (66. Stalmasiński), Mi. Kołodziejczyk, Bała, Krzyżyk - Kraus, Ma. Kołodziejczyk, Malinowski (78. Gągorowski), Krzeszowski - Bugno (57. Miśta), Czarnecki.

Sędziował: Szczepan Górczyński.

Kamienna, po dwóch bezbramkowych remisach z rzędu, odniosła upragnione zwycięstwo, pierwsze po powrocie do czwartej ligi.
Katem dla gości okazał się Piotr Frańczak, napastnik, którego Kamienna pozyskała w poprzednim sezonie z Alitu Ożarów. W ciągu czterech minut wpisał się na listę strzelców w drugiej połowie i zapewnił tym samym trzy punkty swojej drużynie.
Trener gospodarzy Marcin Wróbel może także być zadowolony z tego, że jego zespół w trzech potyczkach tego sezonu nie stracił jeszcze bramki. W pierwszej połowie, gdy Kamienna znajdowała się w opresji, skutecznie interweniował rutynowany bramkarz Tomasz Dymanowski. Wierna w trzech pierwszych meczach sezonu nie potrafiła pokusić się o zwycięstwo.