Gala Skarżysko-Kamienna blisko pierwszej wygranej w lidze siatkówki kobiet. O wyniku meczu z Ekom Invex Remedies Nowiny zdecydował tie-break

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Gala Skarżysko-Kamienna zmierzyła się z zespołem Ekom Invex Remedies Nowiny w III lidze. O wygranej przyjezdnych zadecydował tie-break.

W dotychczasowych ośmiu spotkania Gala nie zdołała zdobyć jeszcze punktu. W czwartek było blisko pierwszej wygranej. Wygrać się nie udało, ale za przegraną 2:3 Gala zdobyła pierwszy punkt w lidze.

Dwa pierwsze sety wygrały gospodynie. Miały szansę na wygranie i trzeciego, ale zespół z Nowi w końcu się przełamał.
Czwarty set łatwo wygrała ponownie drużyna Ekom Invex Remedies Nowiny i doszło do piątego seta. Ten również padł łupem zespołu przyjezdnych.

Ostatecznie sprawdziła się zasada, ze jak się nie wygrywa 3:0, to się przegrywa 2:3.

Gala Skarżysko – Ekom Invex Remedies Nowiny 2:3 (25:22, 25:21, 21:25, 12:25, 9:15)

Gala: Gołuch, Czarnota, Paszkiel, Komorowska, Kalita, Snopczyńska, Bilska, Sępioł, Domagała, Dulęba, Kamińska, trener Michał Waligóra

Ekom Invex Remedies: Borowska, Ramiączek, Wilk, Kulik, Pięta, Kostka, Wawrzeńczyk, Lewińska