Garbarnia Kraków pokonała Spartakus Aureus Daleszyce

(KAR)
W środkowym meczu piłkarskiej trzeciej ligi Spartakus Aureus Daleszyce uległ na wyjeździe Garbarni Kraków 1:2.

Garbarnia Kraków - Spartakus Aureus Daleszyce **2:1 (1:0)**

Bramki: 1:0 Mariusz Stokłosa 26 min., 1:1 Kamil Blicharski 64, 2:1 Łukasz Nowak 89.

Spartakus Aureus: Kołomański 5 - Ostrowski 6, Gębura 6, Gołąbek 6, Kaczmarek 6 - Papka 6, Szmalec 6, Kaleta 4 (46. W. Wołowiec 5), Blicharski 7 (70. Sitarz 1) - Olearczyk 6 (78. Gil 1), Mojecki 4 (46. Maciejski 4).

Kartka: żółta: Gębura (Spartakus Aureus).

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, co udokumentowali zdobyciem bramki w 26 minucie. Jej autorem był Mariusz Stokłosa. Garbarnia mogła podwyższyć prowadzenie, ale po strzale gracza gospodarzy piłka trafiła w słupek. Zespół z Daleszyc szukał podbramkowych okazji po kontratakach, ale żadna z akcji nie przyniosła im bramki. Lepiej Spartakus Aureus prezentował się po przerwie. W 64 minucie goście wyrównali. Pojedynek sam na sam z bramkarzem Garbarni Marcinem Cabajem wygrał Kamil Blicharski, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W 70 minucie gola dla Spartakusa Aureus strzelił Marek Gołąbek. Sędzia go nie uznał dopatrując się pozycji spalonej. W 89 minucie po kontrataku gospodarze zdobyli bramkę. Marcina Kołomańskiego pokonał Łukasz Nowak. - Pozostaje duży niedosyt po tym spotkaniu, bo ciężko się pogodzić z tym, że pozwoliliśmy sobie strzelić gola w końcówce. Myślę, że sprawiedliwym wynikiem byłby remis - powiedział Dariusz Kozubek, trener Spartakusa Aureus.