Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gaudeamus piąty raz na wydziale kieleckiej Wyższej Szkoły Handlowej w Ostrowcu

Mirosław ROLAK
Dziekan Bożena Młynek wręcza indeks studentce pierwszego roku Klaudii Nadbrzuchowskiej.
Dziekan Bożena Młynek wręcza indeks studentce pierwszego roku Klaudii Nadbrzuchowskiej. Mirosław Rolak
Prawie trzystu studentów uczyć się będzie w tym roku na Wydziale Zamiejscowym kieleckiej Wyższej Szkoły Handlowej w Ostrowcu.

Wydział w liczbach

Wydział w liczbach

Na studiach inżynierskich Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Handlowej w Ostrowcu na kierunku logistyka studiuje prawie 300 osób, w tym na pierwszym roku 55. Nauka trwa 3,5 roku. Czesne wynosi 3100 złotych za rok, płatne w dogodnych ratach. W tym roku uczelnię zakończyła pierwsza grupa 35 inżynierów.

W obecności rektora Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach - docenta doktora Jana Waluszewskiego oraz licznego grona gości nowy rok akademicki uroczyście zainaugurowali studenci Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Handlowej w Ostrowcu.
Nowy rok akademicki w ostrowieckim Wydziale Zamiejscowym zainaugurowano już po raz piąty. Jak podkreślił rektor Wyższej Szkoły Handlowej Jan Waluszewski, ten rok będzie szczególny w dziejach uczelni.

CIEKAWY I TRUDNY ROK

- To będzie ciekawy rok, chociażby dlatego, że wprowadzał on nas będzie do obchodów dwudziestolecia Wyższej Szkoły Handlowej. Będzie to też rok dostosowawczy przed wejściem w życie nowelizacji o szkolnictwie wyższym, nakładającej na uczelnie nowe obowiązki. Od przyszłego roku wprowadzone zostaną krajowe ramy kwalifikacyjne polegające na ocenie efektów naszej działalności. Będziemy musieli też monitorować sytuacje na rynku pracy naszych absolwentów. Od lat działamy w warunkach silnej rywalizacji z uczelniami państwowymi, choć te są w bardzo uprzywilejowanej sytuacji, a nowe przepisy jeszcze bardziej taki stan rzeczy pogłębiają - mówił rektor.

NADCHODZI NIŻ

Kolejnym problemem, na który zwrócił uwagę rektor Waluszewski, to nadchodzący niż demograficzny. Obecnie jest o ponad 20 procent mniej młodzieży niż w rekordowym 2011 roku, a w 2020 roku spadek sięgnie 50 procent. To oznacza jeszcze większą konkurencje. Na szczęście małe uczelnie radzą sobie w takich warunkach znacznie lepiej, potrafią elastycznie reagować na zmieniające się warunki na rynku pracy i oferować stale jak najbardziej atrakcyjne warunki kształcenia.

Goście uroczystości, między innymi wiceprezydent Jarosław Górczyński i przewodniczący Rady Miasta Wojciech Kotasiak, złożyli gratulacje studentom i kadrze uczelni, życząc dalszego rozwoju. Następnie przedstawiciele studentów I roku złożyli ślubowanie i otrzymali indeksy z rąk dziekan Wydziału zamiejscowego Bożeny Młynek.

Na zakończenie profesor Artur Maciąg wygłosił wykład inauguracyjny "Teoria grafów w zagadnieniach optymalizacyjnych".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie