MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie jeszcze na studia?

/dota/
Nie dostałeś się na studia? Jeszcze masz szansę. Prezentujemy listę uczelni, na których są wolne miejsca na różne kierunki.
Nie dostałeś się na studia? Jeszcze masz szansę. Prezentujemy listę uczelni, na których są wolne miejsca na różne kierunki.
Jest w czym wybierać. Są wolne miejsca, pojawiły się nowe kierunki. Absolwenci szkół średnich nie muszą wyjeżdżać z naszego regionu.

Prawo, fizjoterapia, filologia angielska, pedagogika, mechanika. Studia licencjackie, magisterskie, dzienne i zaoczne. Szkoły wyższe w naszym regionie oferują jeszcze miejsca na atrakcyjnych kierunkach. Jednak warto się pospieszyć.

Większość uczelni zakończyła pierwszy etap rekrutacji w połowie lipca. Kilka dni później absolwenci szkół średnich dowiedzieli się, czy udało im się dostać na wymarzony kierunek. Ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Niektórym zabrakło punktów, bezlitosne były też limity przyjęć. Tym, którym noga się powinęła albo którzy nie zdążyli złożyć dokumentów w pierwszym terminie, szkoły wyższe wychodzą naprzeciw. Trwa drugi etap rekrutacji. Wolne miejsca są jeszcze na każdej uczelni.

Ale warto się pospieszyć, bowiem niektóre szkoły mogą przyjąć ograniczoną liczbę studentów.

Akademia Świętokrzyska imienia Jana Kochanowskiego w Kielcach, ulica Żeromskiego 5

Do 10 września mogą składać dokumenty ci wszyscy, którzy chcą studiować na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunkach: filologia angielska i germańska, malarstwo (przy czym tu dodatkowo w terminie 11-12 września będzie przeprowadzony egzamin), a także pedagogika, specjalność edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauką języka angielskiego (sprawdzian uzdolnień w terminie 13-14 września).

Akademia Świętokrzyska ma także wolne miejsca na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych drugiego stopnia. Do 8 września trwa rekrutacja na kierunkach fizjoterapia i pielęgniarstwo. Do 10 września dokumenty mogą składać chętni na naukę na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, informacja naukowa i bibliotekarstwo, a także na kierunku pedagogika: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauką języka angielskiego (egzamin odbędzie się 14 września).

Rejestracja elektroniczna na stronie internetowej www.pu.kielce.pl. Opłata wpisowa - 85 złotych.

Politechnika Świętokrzyska, aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 7, Kielce

Są tu jeszcze wolne miejsca na kierunkach: elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn. Dokumenty można składać do 20 września. Na kierunki: elektrotechnika, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn mogą kandydować absolwenci szkół, którzy nie zdawali egzaminu maturalnego z matematyki. W przypadku zakwalifikowania się na studia, studenci tych kierunków będą mogli korzystać z dodatkowych zajęć z matematyki.

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych. Uwaga! Kandydaci, którzy nie zostali zakwalifikowani na wybrany przez siebie kierunek na Politechnice Świętokrzyskiej, mogą przenieść dokumenty, bez wnoszenia opłaty rekrutacyjnej, na jeden z wyżej wymienionych kierunków lub na dowolny kierunek na studiach niestacjonarnych.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, ulica Staffa 7, Kielce

Ma wolne miejsca na wszystkich oferowanych przez siebie kierunkach: administracja publiczna i administracja w procesie integracji europejskiej. Wpisowe - 300 złotych, ale osoby ubiegające się o studia stacjonarne w roku akademickim 2007/2008 są zwolnione z tej opłaty.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Administracji imienia profesora Edwarda Lipińskiego, ulica Karczówkowska 41, Kielce

Oferuje naukę na kierunkach: ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka, politologia, europeistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także prawo. Nabór trwa do 30 września. Wpisowe wynosi 450 złotych. Dział rekrutacji znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 109 A.

Wszechnica Świętokrzyska, ulica Elizy Orzeszkowej 15, Kielce

Zaprasza na studia licencjackie na kierunkach: pedagogika, filologia, fizjoterapia, turystyka i rekreacja. Na większości z nich o przyjęciu na uczelnię decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku kandydatów, którzy zdali egzamin maturalny według nowych zasad, na studia będą przyjmowani wyłącznie ci, którzy uzyskali minimum 30 procent punktów z każdego przedmiotu. Na większości z nich rekrutacja trwała do 24 sierpnia. Tak jest na pedagogice, fizjoterapii, turystyce i rekreacji. Na filologii do 20 września, a na 27 września zaplanowana jest rozmowa kwalifikacyjna.

Wyższa Szkoła Handlowa imienia Bolesława Markowskiego, ulica Peryferyjna 15, Kielce

Rekrutacja trwa do 21 września. Szkoła oferuje studia na wydziałach: Administracyjno-Humanistycznym (administracja systemami bezpieczeństwa, bezpieczeństwo publiczne i ochrona państwa, ochrona granic państwa, administracja samorządowa, administracja publiczna i Unii Europejskiej, pedagogika opiekuńczo-socjalna, organizacja rehabilitacji i opieka osób starszych, resocjalizacja); Nauk Technicznych i Wzornictwa (teleinformatyka, inżynieria elektroniczna i komputerowa, budownictwo, wzornictwo ze specjalnością projektowanie produktu i komunikacji wizualnej z kierunkiem dyplomowania projektowanie tkaniny i ubioru), Ekonomii i Zarządzania. Wpisowe na studia dzienne wynosi 600 złotych, zaś na studia zaoczne 500 złotych.

Te zasady rekrutacji obowiązują także w oddziałach zamiejscowych szkoły - w Tarnobrzegu i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wyższa Szkoła Umiejętności imienia Stanisława Staszica, ulica Wesoła 52, Kielce

Rekrutacja trwa do 30 września. Uczelnia zaprasza na studia inżynierskie: architektura i urbanistyka, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska; studia licencjackie (dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauka o rodzinie, socjologia, politologia, filozofia, taniec, filologia (anglistyka, germanistyka, iberystyka, italianistyka, romanistyka), turystyka i rekreacja, zdrowie publiczne, ekonomia, finanse i rachunkowość. Wpisowe - 500 złotych. Do końca sierpnia było taniej - 350 złotych.

Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych, ulica Jana Piwnika "Ponurego" 49 w Kielcach

Czeka na kandydatów tylko do 20 września. Oferuje miejsca na trzyletnich, licencjackich studiach na kierunkach: ekonomia (specjalności: hotelarstwo i obsługa ruchu turystycznego, gospodarka regionalna, ekonomia i organizacja przedsiębiorstw, obsługa rynku nieruchomości) i pedagogika (specjalności: logopedia, diagnoza i terapia pedagogiczna, resocjalizacja, praca socjalna). Wpisowe - 450 złotych.

Wyższa Szkoła Technik Komputerowych i Telekomunikacji, ulica Świętokrzyska 15, Kielce

Zaprasza na studia na kierunkach telekomunikacja i systemy teleinformatyczne. Na
chętnych czeka do końca września. Oplata rekrutacyjna wynosi 500 złotych.

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza Studium Generala Sandomiriense, ulica Krakowska 26, Sandomierz

Nabór trwa do 15 września. Szkoła oferuje naukę na następujących wydziałach: Humanistyczny - kierunki: filologia polska, historia, pedagogika specjalna, kulturoznawstwo; Prawa i Ekonomii - kierunki: administracja, zarządzanie i marketing; Przyrodniczo-Matematyczny - kierunki: biologia, ogrodnictwo, matematyka z informatyką, pielęgniarstwo (studia licencjackie i pomostowe). Lektoraty (języki: angielski, francuski, hiszpański, łaciński, niemiecki, rosyjski). Opłata rekrutacyjna wynosi 100 złotych.

Wyższa Szkoła Umiejętności Zawodowych, ulica 1 Maja 10, Pińczów

Zaprasza na studia stacjonarne, niestacjonarne i pomostowe na kierunku pielęgniarstwo oraz stacjonarne i niestacjonarne z zakresu ochrony środowiska. Rekrutacja trwa do 25 września. Opłata rekrutacyjna wynosi 85 złotych, wpisowe 350 złotych na obu kierunkach.

Politechnika Radomska imienia Kazimierza Pułaskiego, ulica Malczewskiego 29, Radom

Dysponuje wolnymi miejscami na wydziałach: Materiałoznawstwo i Technologia Obuwia (technologia chemiczna, zarządzanie i inżynieria produkcji, wzornictwo), Mechanicznym (mechanika i budowa maszyn), Transportu (elektrotechnika, transport), Ekonomicznym (ekonomia, administracja, towaroznawstwo), Nauczycielskim (informatyka, matematyka i edukacja techniczno-informatyczna). Nabór trwa do 21 września.

Olympus Szkoła Wyższa imienia Romualda Kudlińskiego, Oddział Zamiejscowy w Stalowej Woli

Zaprasza na kierunki: finanse i rachunkowość oraz filologie. Nabór trwa do połowy września. Wpisowe wynosi 100 złotych, ale uwaga - ci, którzy zapiszą się we wrześniu, są zwolnieni z tej opłaty.

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Stalowej Woli

Zaprasza na licencjackie studia stacjonarne oraz niestacjonarne na kierunku ekonomia w specjalnościach: ekonomika obrotu celnego, euroregionalizm, gospodarka turystyczna, informatyka w zarządzaniu, organizacja i ekonomika przedsiębiorstw, rachunkowość i zarządzanie finansami firmy. Rekrutacja trwa do 30 września 2007 roku. Wpisowe do końca sierpnia wynosiło 300 złotych, we wrześniu trzeba zapłacić już 400 złotych.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa imienia Profesora Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu

Uczelnia ta czeka na kandydatów tylko do 7 września. Prowadzi kształcenie na trzech kierunkach studiów: pedagogika, socjologia i zarządzanie. Opłata rekrutacyjna wynosi 80 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie