Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie po pomoc w nagłym przypadku?

Redakcja
Lekarz z poradni dyżurującej ma obowiązek – jeżeli wynika to ze wskazań medycznych - wystawić choremu zwolnienie lekarskie, skierowanie do specjalisty, skierowanie do szpitala, wypisać receptę na niezbędne leki i zlecenia na wszelki konieczne zabiegi medyczne.
Lekarz z poradni dyżurującej ma obowiązek – jeżeli wynika to ze wskazań medycznych - wystawić choremu zwolnienie lekarskie, skierowanie do specjalisty, skierowanie do szpitala, wypisać receptę na niezbędne leki i zlecenia na wszelki konieczne zabiegi medyczne. fot. sxc.hu
Kiedy po godzinie 18 przytrafi się nagły wypadek czy nagła choroba, nie trzeba jechać na SOR czy Izbę Przyjęć - w późnych godzinach wieczornych działają poradnie dyżurujące.

Choroba, zwłaszcza nagła przypadłość nie wybiera ani miejsca, ani czasu. Jeżeli zdarzy się po godzinie 18, większość pacjentów automatycznie udaje się do szpitalnego oddziału ratunkowego czy izby przyjęć. Niepotrzebnie - te placówki służą do przyjmowania chorych w stanach zagrożenia życia. Natomiast w takich przypadkach, jak skaleczenie, zwichnięcie, złamanie, zerwanie ścięgna, uraz oka itp. lekarza powinniśmy szukać w poradni dyżurującej w godzinach późnowieczornych (najczęściej czynnych do godziny 21 lub 22). Są to:

Pomoc chirurgiczna i ortopedyczna
Poradnia Chirurgii Ogólnej, "ARTIMED" Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Kielce, ul. Ignacego Paderewskiego 4B, tel. (41) 367 17 00 - w dni robocze od godz. 18 do godziny 22, w soboty od godziny 12 do godziny 22.

Pomoc okulistyczna
Poradnia Okulistyczna, Świętokrzyskie Centrum Okulistyczne "LASER" Spółka Cywilna Jerzy Szaflik, Michał Kamiński, Kielce, Zagórska 20/26, tel. 609155258 - w poniedziałki, wtorki, środy od godz. 18 do godziny 21, w czwartki i piątki od godz. 18 do godziny 22 oraz w soboty w godzinach 9-13.

Przypominamy również, że w tak zwanych przypadkach internistycznych, nie będących stanem zagrożenia życia, powinniśmy korzystać z poradni nocnej i świątecznej pomocy medycznej (lista poradni znajduje się na stronie www.nfz-kielce.pl) - dostępne są one w godzinach 18 - 8 rano dnia następnego oraz w dni ustawowo wolne od pracy. Działa też doraźna pomoc stomatologiczna (wyłącznie w nagłych przypadkach, nie jest tam prowadzone leczenie planowe): od poniedziałku do piątku w godzinach od 19.00 do 7.00 oraz w soboty, niedziele i święta całodobowo. Dyżurne gabinety mieszą się w następujących punktach:
Kielce - Gabinet stomatologiczny przychodni MSWiA, ul. Wojska Polskiego 51 (IV piętro) - tel. (41) 349 35 68.
Bilcza - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Dentos-Medic" - Przychodnie Specjalistyczne, ul. Ściegiennego 7d, tel. (41) 301 80 14;
Starachowice- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - "Wamed", ul. Jana Pawła II 1, tel. (41) 273 57 02;
Busko Zdrój - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Dentalvita", ul. Kazimierza Wielkiego 29, tel. (41) 378 61 95.

UWAGA! Pacjenci w stanach nagłych przyjmowani są bez kolejki. Lekarz z poradni dyżurującej ma obowiązek - jeżeli wynika to ze wskazań medycznych - wystawić choremu zwolnienie lekarskie, skierowanie do specjalisty, skierowanie do szpitala, wypisać receptę na niezbędne leki i zlecenia na wszelki konieczne zabiegi medyczne - po te dokumenty nie ma prawa odsyłać na dzień następny do lekarza pierwszego kontaktu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie