Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie starachowickim? Trzy gminy w czołowce. Zobacz które

Mateusz Dudzik
Mateusz Dudzik
Gdzie buduje się najwięcej domów w powiecie starachowickim? Zobacz na kolejnych slajdach>>>
Gdzie buduje się najwięcej domów w powiecie starachowickim? Zobacz na kolejnych slajdach>>>Pixabay, zdjęcie ilustracyjne
Zainteresowanie budownictwem w powiecie starachowickim, choć nieco mniejsze niż w latach poprzednich, nadal jest mocno zauważalne. Tylko w ubiegłym roku wydanych zostało 385 pozwoleń na budowę, zmian pozwoleń na budowę lub rozbiórkę. W trzech gminach w powiecie budujemy się chętniej niż w innych. jakie to gminy? Zobacz na kolejnych slajdach.

Gdzie powstaje najwięcej domów w powiecie starachowickim?

W 204 przypadkach chodziło o budowę nowych obiektów budowlanych, jak wynika z danych Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Starachowicach.

Pawłów, Starachowice i Brody

Pawłów, Starachowice i Brody – to właśnie w tych gminach w powiece starachowickim wydano najwięcej pozwoleń na budowę nowych budynków mieszkalnych w 2023 roku. W zdecydowanej większości dotyczyły one domów jednorodzinnych.

Do wydziału wpłynęło łącznie 1360 różnego rodzaju wniosków, zgłoszeń, zawiadomień i innych. Prócz tych o wydanie pozwoleń (461), było też 718 zgłoszeń zamiaru budowy, wykonania robót budowlanych lub zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego, czyli spraw, które nie wymagają pozwoleń. Najwięcej, bo aż 274 dotyczyło gm. Starachowice. Następny był Pawłów (177 zgłoszeń) i Brody (109 zgłoszeń). Potem Mirzec (91zgłoszenia) i Wąchock (36 zgłoszeń). Wydział Budownictwa przeprowadził w sumie 475 postępowań administracyjnych, w wyniku których wydane zostało 475 decyzji . Ponadto zarejestrowano, opieczętowano i wydano 630 dzienników budowy.

Pracownicy starają się maksymalnie skracać ścieżki inwestycyjne i przyspieszać wydawanie decyzji. W prawach prostych decyzje wydawane są w ciągu 30 dnia, natomiast w przypadku skomplikowanych terminy nie przekraczają 65 dni. Ewentualne przedłużenia wynikają z przyczyn niezależnych jak np. konieczności uzupełnienia projektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie