Gerard Pedrycz - Kandydat do Sejmiku Świętokrzyskiego

Ogłoszenie wyborcze KKW Koalicja Obywatelska

Gerard Pedrycz
Kandydat do Sejmiku Świętokrzyskiego
Nr 1 na Liście Koalicji Obywatelskiej.

O mnie:

Mam 48 lat, jestem kielczaninem, szczęśliwym mężem i ojcem dwóch niesamowitych córek.

Jestem liderem listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Świętokrzyskiego. Pełnię funkcję doradcy Wojewody ds. obronności i bezpieczeństwa, byłem wieloletnim wykładowcą akademickim, kierowałem też Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki, w ramach którego pozyskaliśmy ponad 700 mln zł dla województwa świętokrzyskiego. Znam się więc doskonale na aktualnej sytuacji geopolitycznej i gospodarce, wiem, jak pozyskiwać środki finansowe, mam ogromne doświadczenie samorządowe i nie zmieniam barw politycznych - w Platformie Obywatelskiej jestem nieprzerwanie od 18 lat, bez względu na koniunkturę polityczną.

Uważam, że Polska powinna pilnie zadbać o swoje bezpieczeństwo - dlatego opracowałem koncepcję „Wyżyny Zbrojeniowej”, którą chcę stworzyć w naszym województwie, a która polegać ma na intensywnej rozbudowie i tworzeniu nowych przedsiębiorstw branży zbrojeniowej - wzorem słynnej podkarpackiej „Doliny Lotniczej”. To są także setki nowych miejsc pracy, nowa infrastruktura w naszym województwie i ogromna szansa na jego szybki rozwój.

Moją kandydaturę do Sejmiku i mój program dla naszego regionu popierają m.in. Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy, Cezary Tomczyk - wiceminister obrony narodowej, Roman Giertych - poseł na Sejm RP, Artur Gierada - poseł na Sejm RP.

A po godzinach….? Zamieniam garnitur na strój snowboardowy, wsiadam na motocykl, żaglówkę lub siadam w siodle, czerpiąc z życia pełnymi garściami. Moje hobby, jak snowboard, żeglarstwo, turystyka motocyklowa, jazda konna czy tenis, to dla mnie nie tylko relaks, ale i sposób na życie.


Moja edukacja i doświadczenie, czyli mam solidny fundament:

Z wykształcenia jestem magistrem stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Warszawski) i politologii (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach). To dało mi solidne podstawy, by skutecznie działać na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju naszego regionu. Cztery lata temu wstąpiłem ochotniczo do służby wojskowej, co pozwala mi poznawać od strony praktycznej zagadnienia związane z obronnością i bezpieczeństwem.

Praca naukowo-dydaktyczna na uczelni, wdrażanie funduszy unijnych w samorządzie, służba wojskowa, a teraz doradztwo w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim to moje codzienne boisko.

Mój program - Bezpieczne jutro z Gerardem Pedryczem

W obecnych, niestabilnych czasach, bezpieczeństwo nas wszystkich jest dla mnie priorytetem. Wierzę, że kluczem do niego jest współpraca na wszystkich poziomach samorządu. Moja wizja? Świętokrzyskie jako region silny i odporny na wszelkie zagrożenia.

Wyżyna Zbrojeniowa – nasza lokalna odpowiedź na globalne wyzwania

Stoimy na progu niepowtarzalnej okazji – rozkwitu ekonomicznego naszego regionu dzięki wykorzystaniu naszych bogatych tradycji przemysłu obronnego. Przedstawiłem projekt "Wyżyna Zbrojeniowa", moją własną wizję, która czerpie inspirację z osiągnięć "Doliny Lotniczej" na Podkarpaciu. Ta inicjatywa otwiera przed nami drzwi do korzystania z obfitych środków finansowych, zarówno z budżetu krajowego, jak i Unii Europejskiej.

Projekt "Wyżyna Zbrojeniowa", który zaproponowałem, zakłada lokalizację w sercu tradycyjnych ośrodków naszego przemysłu zbrojeniowego, rozsianych wokół malowniczych Gór Świętokrzyskich. To nie tylko hołd dla naszego dziedzictwa, ale przede wszystkim realny krok w kierunku gospodarczego rozwoju regionu.

Razem zmieniamy Świętokrzyskie!

Zachęcam Was do wsparcia mojej kandydatury. Dzięki naszym wspólnym działaniom, możemy uczynić nasze województwo lepszym – bezpiecznym, rozwijającym się i otwartym na świat. Moje doświadczenie, wiedza i pasja są dla Was. Razem możemy więcej – zapraszam do dialogu i wspólnego działania!

Zapraszam na moją stronę gerardpedrycz.pl i mój profil na fb.

Do zobaczenia na szlaku, stoku, wodzie... albo na najbliższym spotkaniu wyborczym! Razem tworzymy przyszłość Świętokrzyskiego!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie