Gimnazjaliści w finale Małej Ligi piłki ręcznej

Marzena KĄDZIELA
Drużyna gimnazjum z Rogowa zagra w finale Małej Ligi piłki ręcznej
Drużyna gimnazjum z Rogowa zagra w finale Małej Ligi piłki ręcznej Archiwum szkolne
Zawodnicy reprezentujący Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rogowie awansowali do czwórki najlepszych szkół gimnazjalnych z województwa w Małej Lidze piłki ręcznej.

W turnieju ćwierćfinałowym zajęli pierwsze miejsce, co dało awans do finału, który odbędzie się piątego grudnia w Kielcach. Jak do tej pory zawodnicy z Rogowa wygrali wszystkie mecze.

W turnieju eliminacyjnym odbywającym się 18 października w Czajkowie Południowym drużyna z Rogowa pokonała Miedzierzę (23:19), Jędrzejów (18:9), Czajków Południowy (22:10) i Skarżysko Kościelne (29:12). Rogów stanął na czele grupy z 8 punktami.

16 listopada w turnieju ćwierćfinałowym w Masłowie Rogów pokonał Włoszczowę (11:7), Masłów (7:6), Kielce św. Jadwigi (9:7) i Jędrzejów (6:1). Tym samy stanął na czele grupy uzyskując 10 punktów.

W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzą zawodnicy: Filip Ferens ( 45 bramek) i Witold Wilczyński ( 42 bramki ). Opiekunem drużyny jest Robert Walczyk. W jej skład wchodzą: Daniel Grzegorczyk, Witold Wilczyński, Eryk Szczerek, Mateusz Baran, Filip Ferens, Michał Kochman, Adrian Galant, Sebastian Góral, Kamil Mijas, Krzysztof Stanek, Rafał Łyczek, Paweł Borowiecki, Daniel Wąsik i Robert Szczegielniak.