Gimnazjaliści z Kazimierzy Wielkiej odpadli z Ligi Mistrzów "Echa Dnia"

Kamil Markiewicz [email protected]
Filip Bryła (przy piłce) zdobył dwie bramki dla drużyny z Kazimierzy Wielkiej, w  spotkaniu z ekipą z Chmielnika. Miał okazje na strzelenie kolejnych goli.
Filip Bryła (przy piłce) zdobył dwie bramki dla drużyny z Kazimierzy Wielkiej, w spotkaniu z ekipą z Chmielnika. Miał okazje na strzelenie kolejnych goli.
Malmo FF, czyli Gimnazjum z Kazimierzy Wielkiej pożegnało się z turniejem dla gimnazjalistów Liga Mistrzów "Echa Dnia" imienia Wita Bryły.

Rafał Stępień (przy piłce z lewej) z kazimierskiego gimnazjum zaprezentował się z dobrej strony w ćwierćfinałowym spotkaniu, które odbyło się w poniedziałek.

Kazimierska drużyna w ćwierćfinale przegrała z drużyną z Chmielnika

W ćwierćfinałowym spotkaniu, które odbyło się w Chmielniku, turniejowe Malmo FF, zmierzyło się z Łudogorcem Razgrad (Gimnazjum Chmielnik). Do przerwy spotkanie układało się dobrze dla kazimierskiego zespołu. Prowadził on 2:0, po golach Filipa Bryły. W tej części spotkania nasza drużyna miała okazję na strzelenie kolejnych goli, niestety ich nie wykorzystała. Po przerwie ekipa z Kazimierzy Wielkiej skutecznie się broniła. Niestety przydarzył jej się błąd. Kamil Jaros faulował gracza drużyny przeciwnej. Po wznowieniu gry rywale zdobyli kontaktową bramkę, a chwilę później doprowadzili do wyrównania. Wydawało się, że do rozstrzygnięcia meczu potrzebna będzie dogrywka. W końcówce, zespołowi z Chmielnika udało się strzelić trzeciego, zwycięskiego gola. - Nie mieliśmy nikogo na zmianę, więc można było się spodziewać, że z minuty na minutę zawodnicy będą mieli coraz mniej siły. Uważam, że gdyby przyjechało z nami chociaż dwóch z pięciu nieobecnych graczy, to wygralibyśmy ten pojedynek - powiedział Marek Kowalski, opiekun zespołu z Kazimierzy Wielkiej.

- Zagraliśmy dobrze, ale tylko w pierwszej połowie. Niestety czasem tak bywa. Trzeba umieć wygrywać i przegrywać. Myślę, że zaprezentowaliśmy się dobrze w turnieju - powiedział Filip Bryła, strzelec dwóch goli dla kazimierskiej drużyny.

- Prowadziliśmy już 2:0. Niestety w drugiej połowie zbytnio cofnęliśmy się do obrony. Po jednym, bezmyślnym faulu straciliśmy pierwszą bramkę, co miało duże znaczenie w dalszej części spotkania. Gratuluję zespołowi z Chmielnika awansu do półfinału. Myślę, że zaprezentowaliśmy się z dobrej strony w tegorocznych rozgrywkach - mówił Rafał Stępień, gimnazjalista z Kazimierzy Wielkiej.

Kazimierski zespół w ćwierćfinale rywalizował w następującym składzie: Olaf Mucha - Mateusz Szostak, Michał Grudzień, Patryk Sambór, Kacper Jachna - Adrian Pietrzyk, Filip Bryła, Rafał Stępień, Kamil Adamczyk, Dawid Oleś - Kamil Jaros.