Gimnazjum numer 2 w Pińczowie wygrało w turnieju

Bartłomiej Bitner
Mecze w turnieju były bardzo zacięte. Na zdjęciu fragment spotkania Chmielnik - Działoszyce. Piotr Kucybała
Gimnazjum numer 2 w Pińczowie zwyciężyło w XII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Pińczowie, który tydzień temu zorganizowało pińczowskie gimnazjum numer 1. Gospodarze mieli szansę na triumf, ale czkawką odbił im się remis z drużyną Działoszyc i strata punktów w pierwszym ich meczu.

Turniej odbył się po dwóch latach przerwy. Uczestniczyło w nim pięć zespołów. Oprócz dwóch pińczowskich drużyn zagrały w nim ekipy z gimnazjów w Chmielniku, Działoszycach i Złotej. Już pierwszy mecz, między Działoszycami a Chmielnikiem, pokazał, że nikt nie będzie odstawiał nogi. Gimnazjaliści z Działoszyc ambitnie przeciwstawiali się nieco szybciej grającym rywalom, ale w końcu pod ich naporem pękli - przegrali 1:3.

Jak się okazało, decydującym w całym turnieju był trzeci, a dla gospodarzy pierwszy pojedynek. W meczu z Działoszycami gimnazjaliści z pińczowskiej jedynki prezentowali się zdecydowanie lepiej, raz po raz dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność. Prowadzili więc tylko 2:1, a że zabrakło im koncentracji, w ostatniej sekundzie (grano dwie połowy po osiem minut) stracili gola i dwa cenne punkty.

Dużo emocji wzbudził też mecz derbowy. Po małej wpadce gracze z Gimnazjum numer 1 podeszli do spotkania z Gimnazjum numer 2 bojowo nastawieni. Znów jednak szwankowała u nich skuteczność, bo po kontrach przegrywali 0:2. Udało jej się mimo to wziąć w garść i odrobić stratę, ale na zwycięskiego gola zabrakło czasu.

- Szkoda, bo gdybyśmy wygrali, zwyciężylibyśmy w turnieju. Rywalom muszę pogratulować determinacji i taktyki. Myślę, że wszystkie drużyny zagrały nieźle. Poza jednym meczem, w którym Złota pokonała 6:0 Działoszyce, nie było pogromów. To świadczy o wyrównanym poziomie. Jeśli chodzi o mój zespół, to chłopcy pokazali się z dobrej strony, ale przekonali się też, że jeśli nie wykorzystuje się dogodnych sytuacji, to ciężko o dobry rezultat końcowy. Przetarcie przed kolejnymi meczami, już w innych turniejach, mieli jednak bardzo dobre - podsumowuje Wojciech Tęcza, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Pińczowie, organizator turnieju.

Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum numer 2 Pińczowie, drugie Gimnazjum numer 1. Na trzeciej lokacie uplasowali się gracze z Chmielnika, na czwartej zawodnicy ze Złotej, a na piątej gimnazjaliści z Działoszyc.