Gino Lettieri: - Nasza drużyna zagrała mądrze, dominowała nad rywalem

dor
Trener Gino Lettieri jest zadowolony z postawy zespołu w meczu w Niecieczy.
Trener Gino Lettieri jest zadowolony z postawy zespołu w meczu w Niecieczy. Fot. Sławomir Stachura
Efektownie zaczęła rundę wiosenną w Lotto Ekstraklasie Korona Kielce. Na wyjeździe pokonała Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0.

W bardzo dobrym humorze po tym spotkaniu był Gino Lettieri, trener piłkarzy Korony: - Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa, ponieważ nigdy nie wiadomo, na jakim etapie znajduje się drużyna po tak długiej przerwie. Zaczęliśmy trochę nerwowo, ale patrząc na cały mecz mieliśmy więcej sytuacji niż gospodarze i dominowaliśmy. Nika Kaczarawa już przed pierwszą bramką miał sytuację sam na sam, którą powinien wykorzystać. Potem jednak bardzo dobrze wysokim pressingiem zmusił bramkarza do błędu. Drużyna zagrała bardzo mądrze, szczególnie w drugiej połowie. Już po drugiej bramce było wiadomo, że zwyciężymy.

- Chcę podziękować miastu Kielce, bo duża część naszego zwycięstwa to zasługa prezydenta Wojciecha Lubawskiego oraz ludzi, którzy na co dzień pielęgnują trawę na naszym stadionie. Dzięki temu przez cały tydzień mogliśmy trenować na naturalnej murawie, a nie na sztucznej - dodał trener Gino Lettieri.

Odniósł się też do kwestii dużej ilości obcokrajowców w jego zespole. - U nas w drużynie nie ma polskich piłkarzy albo obcokrajowców. Żyjemy w Unii Europejskiej i wszyscy jesteśmy Europejczykami. Trudno jest sprowadzać do klubu tylko Polaków, bo większość ma ważne kontrakty. Rozumiemy jednak, że sprowadzanie Polaków pozwala budować tożsamość klubu i więzi z kibicami - powiedział Gino Lettieri.