Gładka porażka Effectora z BBTS w Bielsku-Białej 0:3

(SAW)
Effector przegrał w Bielsku-Białej 0:3.
Effector przegrał w Bielsku-Białej 0:3. Sławomir Stachura
Siatkarze Effectora Kielce mieli w Bielsku-Białej przedostatnią szansę na piąte zwycięstwo w PlusLidze. Niestety, nie wykorzystali jej i gładko przegrali z tamtejszym BBTS 0:3.

BBTS Bielsko-Biała – Effector Kielce 3:0 (25:21, **25:17, 25:18) **

BBTS Pilarz 2, Janeczek 10, Kapelus 7, Kwasowski 13, Krulicki 13, Sacharewicz 9, Koziura (libero) oraz Siek.

Effector: Kędzierski, Jungiewicz 14, Stolc 6, Buchowski 1, Bieniek 3, Maćkowiak 4, Sobczak (libero) oraz Biniek (libero), Orobko 1. Vitiuk 1, Więckowski.

MVP meczu: Bartłomiej Krulicki (BBTS).

Sędziowali: Tomasz Flis (Kraków), Piotr Dudek (Żołynia). Widzów: 1200

Przebieg: I set: 8:6, 16:14, 19:15, 22:17, 25:21. II set: 8:3, 11:8, 13:11, 16:13, 17:13, 18:13,23:13, 25:17. III set: 1:1, 7:3, 8:5, 12:5, 16:6, 17:8, 17:13, 19:13, 20:14, 21:15, 24:16, 24:18, 25:18.

Wygranie pięciu spotkań w sezonie jest wymogiem PlusLigi i grozi, choć wcale tak być nie musi, wyrzuceniem z zamkniętych rozgrywek, z których od kilku sezonów nikt nie spada. Kielczanie pozostali już jedynym zespołem w rozgrywkach, który tego wymogu nie spełnił.

Effector rozpoczął mecz z nadziejami prowadził 3:0, ale szybko zostały one ostudzone przez miejscowych. W pierwszym secie drużyna trenera Dariusza Daszkiewicza trzymała się jeszcze do drugiej przerwy technicznej (14:16), ale potem gospodarze osiągnęli przewagę i pewnie wygrali.

W drugim i trzecim secie BBTS od początku miał zdecydowaną przewagę, był lepszy w każdym elemencie i w efekcie wygrał mecz bardzo pewnie. Trener Daszkiewicz rotował składem, ale nic to nie dało.

Sezon zasadniczy kielecka drużyna zakończy 11 kwietnia, wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem.