Gładkie zwycięstwo 3:0 Farta Kielce w Olsztynie

Sławomir STACHURA, kw
Pierre Pujol został wybrany na najlepszego zawodnika meczu z Olsztynem.
Pierre Pujol został wybrany na najlepszego zawodnika meczu z Olsztynem. fot. Sławomir Stachura
W meczu rozpoczynającym 7 kolejkę PlusLigi siatkarzy Fart Kielce wygrał w Olsztynie z Indykpolem AZS 3:0.

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Indykpol AZS Olsztyn - Fart Kielce

Indykpol AZS Olsztyn - Fart Kielce 0:3 (17:25, 19:25, 22:25)

AZS Olsztyn: Hernan, Siezieniewski 7, Yudin 10, Hain 3, Gunia 4, Winnik 14, Mierzejewski (libero) oraz Stelmach, Ferens 4, Gaca, Krzysiek 1.

Fart: Pujol 3, Kapfer 10, Buszek 11, Zniszczoł 2, Kamiński 9, Nilsson 14, Żurek (libero) oraz Jungiewicz, Swaczyna, Kozłowski.

MVP meczu: Pierre Pujol

Sędziowali: Katarzyna Sokół, Jacek Hojka.

Widzów:1 000.

Przebieg - I set: 5:8, 14:16, 16:21, 17:25, II set: 3:8, 9:16, 15:21, 19:25, III set: 5:8, 11:16, 17:21, 22:25.

Kielczanie rozpoczęli w takim składzie, jak w wygranym 3:1 meczu z Jastrzębskim Węglem, natomiast gospodarze wyszli osłabieni, bez kontuzjowanego Bułgara Ananiewa, który ze względu na uraz kolana nie zagra przez kilka najbliższych miesięcy. Fart objął prowadzenie 4:2, utrzymywał przewagę dwóch, trzech punktów, a w końcówce ją powiększył i wygrał pierwszą partię 25:17.

Tak wysoko wygrany set pozwolił podopiecznym trenera Grzegorza Wagnera na swobodną grę w kolejnych partiach. Byli lepsi od gospodarzy w każdym elemencie. Kielczanie świetnie kontrowali, dobrze blokowali i szybko w drugim secie wyszli na prowadzenie 8:3. Udanym pojedynczym blokiem, a także… atakami popisywał się nawet jeden z niższych i najlepszy w czwartek na boisku (MVP meczu) rozgrywający Farta, Francuz Pierre Pujol. Gdy Fart wyszedł na prowadzenie 18:11, było już wiadome, kto wygra drugiego seta. Skończył go blok kielczan i po godzinie gry goście mieli już punkt w kieszeni.

Fart pojechał jednak do Olsztyna po pełną pulę i już od początku trzeciego seta ruszył do ataku, tak jak w dwóch pierwszych nie pozwalając gospodarzom nawet raz wyjść na prowadzenie. Olsztynianie popełniali jednak mnóstwo błędów własnych, seryjnie psuli zagrywkę i ułatwili zadanie naszej drużynie, która odniosła drugie z rzędu zwycięstwo, a trzecie w tym sezonie w PlusLidze.