Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głośno o Pińczowie na rynku w Krakowie (zdjęcia)

MIO
Pińczów regularnie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej.
Pińczów regularnie uczestniczy w Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej. Alicja Mazurek
Miasto i Gmina Pińczów oraz region Ponidzia już po raz szósty w dziejach zaprezentowały się w podczas Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. Pińczów ma bardzo korzystna umowę z władzami grodu Kraka oraz organizatorami imprezy - Fundacją Cepelia i otrzymuje na cały dzień zarówno estradę przy ratuszu jak i płytę Rynku Głównego z przeznaczeniem na stoiska ekspozycyjne.

[galeria_glowna]
Władze Pińczowa korzystają z takiej gratki, bo tysiące krakowian i turystów z całego świata ma okazje zapoznania się ze wszystkim co miasto i region posiada a poza tym, krakowski Rynek Główny to największa i najliczniej odwiedzana powierzchnia ekspozycyjna w południowej Polsce. Prezentacje Pińczowa - co jest już tradycją - rozpoczyna korowód wokół rynku. Otwierała go zatem Młodzieżowa Orkiestra Dęta z pińczowskiej Szkoły Muzycznej pod batutą Tadeusza Bartosa. Po paradzie nastąpiło oficjalne otwarcie z udziałem wiceburmistrza Marka Zatorskiego oraz wiceburmistrza bratniej Bystrzycy z Czech - Romana Wróbla. Bystrzyca, pielęgnująca folklor o polskich korzeniach, także wsparła Pińczów swymi atutami - znakomity, profesjonalnym zespołem pieśni i tańca "Łączka" i kapelą "Gróniczek", przyjętych w Krakowie owacyjnie.

Na płycie rynku w jego zachodniej części rozlokowały się stoiska promujące wszystko co mamy na Ponidziu najciekawsze i godne zaoferowania. Nie mogło zabraknąć "Ogrodu na Rozstajach" Tadeusza Kurczyny z Młodzaw, Ciuchci Ekspress Ponidzie, Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, prezentacji atutów Lokalnej Grupy Działania "Ponidzie" z Pińczowa, Klubu Rozwoju Regionalnego z Bogucic, Towarzystwa Przyjaciół Ponidzia, Gminnego Centrum Informacji Turystycznej, kramów Kół Gospodyń Wiejskich, Gospodarstwa Argroturystycznego Mirosławy Durlej, Muzeum Regionalnego czy artystów tworzących w regionie - Alicji Zdziarskiej, Jarosława Koseli czy Zbigniewa Kasprzaka.

Na estradzie prezentację prowadzili dyrektorzy pińczowskich instytucji kulturalnych Jerzy Znojek z Muzeum Regionalnego i Paweł Wawrecki z Pińczowskiego samorządowego Centrum Kultury. Wielogodzinny blok artystyczny składał się z występów solistów i zespołów PSCK, kapel ludowych : "Ponidzie" - Maćka Sobonia i kapeli z Lubczy - Stefana Wyczyńskiego, zespołu folklorystycznego "Bogucanki’ a przede wszystkich entuzjastycznie witanego w Krakowie strażackiego Chóru "Pełczyszczanie". Krakowianie i turyści odwiedzający Kraków mieli okazję uczestniczenia w różnych konkursach i wygrania sympatycznych nagród w postaci gadżetów promocyjnych ale także wycieczek i pobytów wypoczynkowych na Ponidziu a nawet darmowych wejściówek do Muzeum Regionalnego czy Starej Synagogi. Na finał swój koncert zafundował zespół Green Street Project i o Pińczowie było bardzo głośno. Nie tylko na Rynku Głównym ale i w całym Grodzie Kraka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie