Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Górno wybierze firmę i gospodarza roku

Mateusz Kołodziej
Wójt Przemysław Łysak prezentuje statuetki
Wójt Przemysław Łysak prezentuje statuetki
„Górna Półka” - tak nazywa się nagroda gospodarcza gminy Górno. Pierwsza edycja konkursu rozstrzygnięta zostanie w lutym. Nagrody przyznane będą w dwóch kategoriach.

To pomysł wójta
Nagroda gospodarcza „Górna Połka” to nieszablonowy pomysł wójta gminy Górno, Przemysława Łysaka. Nagroda ma charakter honorowy. Jest wyrazem uznania za szczególne zaangażowanie w rozwój gospodarczy i społeczny gminy Górno oraz jej mieszkańców. Przyznawana jest za działania pozytywnie wpływające na potencjał gospodarczy gminy. Kandydaci do nagrody podejmują przedsięwzięcia mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Gminy Górno. Nagrodę stanowią łącznie statuetka nagrody oraz dyplom. Pomysłodawca zorganizowania takiego konkursu, wójt Przemysław Łysak uważa, że to potrzebna inicjatywa. - Myślałem o tym od dawna. Teraz w końcu udało się zrealizować ten pomysł. Potrzeba stworzenia takiej nagrody pobudzającej gospodarkę, przedsiębiorczość, działania infrastrukturalne i wszelkie formy ich wspierania jest oczywista. Musimy to doceniać i nagradzać. Gmina prężnie się rozwija i mamy dużo pozytywnych inicjatyw do u-honorowania. Nazwę nagrody wymyśliłem osobiście, gdyż nie pasuje ona do żadnej innej gminy (śmiech) - tłumaczy Przemysław Łysak.

Nagrodzą w dwóch kategoriach
Nagroda przyznawana jest w następujących kategoriach:
„Firma Roku” - dla najlepszej firmy (przedsiębiorstwa) mającej siedzibę w Gminie Górno, która szczególnie przyczyniła się do rozwoju gospodarczego Gminy Górno oraz jej promocji oraz „Gospodarz Roku” - dla osoby, która swoimi działaniami w wyjątkowy sposób wspierała gospodarkę Gminy Górno w dziedzinie przedsiębiorczości, czy infrastruktury, a swoimi inicjatywami przyczyniła się do promocji gminy i poprawy jakości życia mieszkańców Gminy Górno.

Wnioski do końca stycznia
Statuetki są już gotowe i czekają na zwycięzców. Jak wyglądają? Z czego są zrobione? Statuetka ” stanowi odlew z mosiądzu patynowanego motywu skały - ściany skalnej (opoki charakterystycznej dla obrzeżenia Gór Świętokrzyskich). W skale, aż do jej szczytu wkomponowane są szczeble drabiny. Dzieło nawiązuje do górzystego i górniczego charakteru gminy Górno (kamieniołom w Górnie, stara kopalnia, czy odkrywkowy kamieniołom w Radlinie). - Natomiast drabina symbolizuje wspinanie się po szczeblach, aż na sam szczyt kariery - górnej półki - tłumaczy wójt. Dzieło wieńczy wystający stempel skalny z napisem Górna Półka. Napis nawiązuje do nazwy gminy oraz do najwyższego uznania ze strony gminy dla obdarowanego laureata. Statuetka waży ok 4,6 kilograma, ma wysokość około 32 centymetrów, jest posadowiona na prostokątnym postumencie kamiennym. szczegółowy projekt stworzył i wykonał dzieło znany kielecki rzeźbiarz Sławomir Micek

Kandydatury do nagród gospodarczych „Górna Półka” można zgłaszać do końca stycznia w siedzibie Urzędu Gminy w Górnie. W lutym kapituła zdecyduje, kto zwycięży, wtedy też odbędzie się uroczysta gala.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie