Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Masłów z dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze”

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
Porozumienie z Pawłem Mirowskim, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Ryszardem Gliwińskim, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisali wójt Tomasz Lato i skarbnik Robert Szechnicki.
Porozumienie z Pawłem Mirowskim, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Ryszardem Gliwińskim, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisali wójt Tomasz Lato i skarbnik Robert Szechnicki.
70 tysięcy złotych na promocję programu „Czyste Powietrze” otrzymała gmina Masłów. Środki te pozwolą przez dwa lata skuteczniej wspierać mieszkańców, którzy chcieliby skorzystać z dofinansowania na wymianę pieca starej generacji czy ocieplenie domu.

Gmina Masłów z dofinansowaniem z programu „Czyste Powietrze”

Wójt Tomasz Lato przy kontrasygnacie skarbnika Roberta Szechnickiego podpisał umowę z Pawłem Mirowskim, zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Ryszardem Gliwińskim, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, na mocy której samorząd przez 24 miesiące będzie prowadził aktywne działania promujące program „Czyste Powietrze”. Gmina Masłów jako jedna z dwudziestu w województwie świętokrzyskim zawarła porozumienie.

- To kolejny krok w kierunku walki ze smogiem jaki podejmuje samorząd gminy Masłów. Środki te pozwolą na bezpośrednie dotarcie do mieszkańców w ich domach i przedstawienie im możliwości oraz korzyści jakie daje program „Czyste Powietrze” – mówi wójt Tomasz Lato. Warto przypomnieć, że wiosną tego roku gmina Masłów znalazła się na piątym miejscu w Polsce i na drugim w województwie świętokrzyskim wśród najbardziej aktywnych gmin realizujących program „Czyste powietrze”. - To wspólny sukces mieszkańców i Urzędu Gminy Masłów, który koordynuje działania przy programie. Świadczy to o dużej świadomości ekologicznej mieszkańców. Do końca września 2023 roku ponad 930 gospodarstw domowych w gminie Masłów złożyło wnioski o dofinansowanie z programu, z czego ponad 440 przedsięwzięć zostało zrealizowanych. Jednak walka ze smogiem wciąż trwa i nadal zachęcamy mieszkańców do skorzystania z bezzwrotnego dofinansowania z „Czystego Powietrza” – uzupełnia wójt Tomasz Lato.

Zawarte porozumienie obliguje samorząd do aktywniejszego dotarcia do mieszkańców, którzy mogliby skorzystać z programu oraz wsparcia ich w procesie składania wniosków o podstawowy, podwyższony i najwyższy poziom dofinansowania w ramach programu, a także uzyskiwania i rozliczania dofinansowania.

- W ramach programu „Czyste Powietrze” mieszkańcy mogą skorzystać z dofinansowania na kompleksowe ocieplenie domu wraz z wymianą okien i drzwi zewnętrznych, wyminę źródła ciepła z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, na rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskaniem ciepła oraz mikro instalację fotowoltaiczną – wymienia Magda Brzozowska, pracownica masłowskiego punktu.

Wsparcie w ramach programu „Czyste Powietrze” można uzyskać codziennie w Urzędzie Gminy Masłów, gdzie działa gminny Punkt Konsultacyjno-

Informacyjny, w poniedziałki od godz. 9:00 do 15:00, we wtorki od 8:20 do 14:00, a w środy, czwartki, piątki od 8:20 do 13:20. O szczegóły można pytać również drogą mailową, pisząc na adres: [email protected] lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer: tel. 41 311 00 77.

W punkcie konsultacyjno-informacyjnym zainteresowani mogą uzyskać pełną informację o programie w formie ulotek i ustnych wyjaśnień, doradztwo energetyczne, pomoc w sporządzeniu wniosku o dotację oraz pomoc w sporządzeniu wniosków o płatność po zrealizowaniu części lub całości przedsięwzięcia. Urząd gminy może również przekazać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wnioski o dotacje oraz wnioski o płatność zarówno w formie papierowej jak i w postaci elektronicznej. Na życzenie wnioskodawcy urząd przekaże wnioski do WFOŚiGW zarówno te, które zostaną sporządzone przez wnioskodawcę jak również przygotowane przez punkt konsultacyjno-informacyjny. Co istotne, wszelka pomoc świadczona przez gminny punkt konsultacyjno-informacyjny oraz wydawanie zaświadczeń o dochodach są bezpłatne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie