Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Michałów. Poszukiwany mężczyzna odnaleziony nocą w lesie. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

/ElZem/
Wyczerpanego i wyziębionego mieszkańca powiatu pińczowskiego po kilkugodzinnej akcji poszukiwawczej znaleziono w lesie.

Niewiele brakło, aby 42-letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego stracił życie z wyziębienia. We wtorek policjanci, strażacy i najbliżsi przez kilka godzin szukali mężczyzny. Został znaleziony w lesie w stanie skrajnego wyczerpania. W tym sezonie zimowym w całym województwie świętokrzyskim z wyziębienia zmarły już dwie osoby.

Informacja o tym, że 42-letni mieszkaniec gminy Michałów po godzinie 15 wyszedł z domu i nie wrócił do policjantów z Pińczowa dotarła po godzinie 20. - Zgłosiła nam to najbliższa rodzina mężczyzny - opowiadał podkomisarz Kamil Tokarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji. - Bliscy zaniepokojeni jego długą nieobecnością postanowiła się z nim skontaktować telefonicznie. Mężczyzna odebrał połączenie, lecz nie był w stanie określić swojego położenia.

W akcję poszukiwawczą oprócz policjantów z dużym zaangażowaniem włączyli się okoliczni mieszkańcy, ochotnicy ze straży pożarnej, a także rodzina. - Liczyła się każda minuta, bo tej nocy temperatura powietrza spadła znacznie poniżej zera - tłumaczył podkomisarz Tokarski.

Około godziny 1 w nocy, na leśnej drodze, policyjny patrol odnalazł wyłączony telefon komórkowy, który był przymarznięty do ziemi. Rozpoczęto intensywne poszukiwania. - W odległości kilkudziesięciu metrów od miejsca, w którym znaleziono aparat, stróże prawa zauważyli podkulonego i skrajnie wyczerpanego mężczyznę. Został on natychmiast przeniesiony do radiowozu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i przekazano 42- latka pod opiekę lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - zaznaczył Kamil Tokarski.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki przypadek w naszym województwie. W tym sezonie zimowy z wychłodzenia zmarły już dwie osoby. W ciągu doby stróże prawa interweniują kilkadziesiąt razy: sprawdzają pustostany, ogrody działkowe i miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na zamarznięcie. - Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego województwa. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś życie - dodaje oficer z biura pasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie