Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Sitkówka - Nowiny zmienia nazwę. Jakie będą koszty? Mieszkańcy będą musieli wymienić dowody osobiste i inne dokumenty?

Paulina Baran
Paulina Baran
Wójt gminy Sitkówka - Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz wyjaśnia, że gmina oficjalnie zmieni nazwę 1 stycznia 2021 roku. Dla mieszkańców  nie niesie to konieczności wymiany dowodów osobistych, ponieważ nie posiadają one zapisu adresu. Podobnie jest w przypadku prawa jazdy, paszportów oraz legitymacji emeryta i rencisty.
Wójt gminy Sitkówka - Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz wyjaśnia, że gmina oficjalnie zmieni nazwę 1 stycznia 2021 roku. Dla mieszkańców nie niesie to konieczności wymiany dowodów osobistych, ponieważ nie posiadają one zapisu adresu. Podobnie jest w przypadku prawa jazdy, paszportów oraz legitymacji emeryta i rencisty.
To już pewne. Od 1 stycznia 2021 roku nie będzie już gminy Sitkówka -Nowiny. Mieszkańcy zadecydowali, że chcą aby z nazwy usunąć pierwszy człon i nazwać gminę Nowinami. Teraz po ostatecznej akceptacji Rady Ministrów ludzie zastanawiają się, czy będą musieli wymienić dowody osobiste, kiedy pojawią się nowe tablice informacyjne. Wyjaśniamy.

O tym, że decyzja w sprawie zmiany nazwy gminy wójt Sebastian Nowaczkiewicz napisał na swoim facebooku:

-Jak wiecie rok temu podjęliśmy kroki w celu zmiany nazwy gminy z obowiązującej Sitkówka-Nowiny, na gmina Nowiny. Przeprowadziliśmy konsultacje w wyniku, których 97 procent ankietowanych poparło ten pomysł. Następnie wniosek trafił do Wojewody Świętokrzyskiego, który zaopiniował go pozytywnie i przekazał dalej do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W dniu 31 lipca 2020 roku Rozporządzeniem Rady Ministrów zatwierdzona została zmiana nazwy gminy na GMINĘ NOWINY. Zmiana będzie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. GMINA NOWINY miejsce dla Ciebie!!! - napisał wójt.

Postanowiliśmy zapytać o koszty, jakie będą wiązały się ze zmianą nazwy. Okazuje się, że dla gminy wiąże się to z obowiązkiem wykonania nowych szyldów, tablic i znaków informacyjnych na drogach gminnych i powiatowych, zmian pieczęci urzędowych, a także zmian w dokumentacji geodezyjnej i w innej dokumentacji. Zmian tych gmina będzie dokonywała sukcesywnie.

Dla mieszkańców zmiana nazwy gminy nie niesie za sobą konieczności wymiany dowodów osobistych, ponieważ nie posiadają one zapisu adresu. Podobnie jest w przypadku prawa jazdy, paszportów oraz legitymacji emeryta i rencisty.

Dla przedsiębiorców zmiana nazwy gminy spowoduje konieczność wymiany tych pieczątek, szyldów czy druków, gdzie znajdowała się nazwa gminy. Nie będą mieli oni natomiast obowiązku dokonywania aktualizacji swoich danych w ZUS oraz w urzędzie skarbowym – zostaną one zaktualizowane z urzędu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie