MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Iwaniskach za nami. Najlepsi nagrodzeni

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”
W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” Miasto i Gmina Iwaniska/facebook
W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni i zmierzą się w eliminacjach powiatowych.

W Iwaniskach sprawdzili wiedzę pożarniczą

W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni i zmierzą się w eliminacjach powiatowych. Organizatorami konkursu eliminacji gminnych byli: burmistrz miasta i gminy Iwaniska Marek Staniek oraz Zarząd Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Iwaniskach. Współorganizatorami konkursu byli: Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

W eliminacjach gminnych w Iwaniskach wzięło udział 12 uczestników z trzech szkól terenu gminy: 6 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowe w Iwaniskach, w tym 2 uczniów w młodszej grupie wiekowej, 2 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Mydłowie w młodszej grupie wiekowej oraz 4 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe: 3 uczestników w młodszej grupie wiekowej.

W komisji konkursowej zasiedli: młodszy kapitan Artur Mazurek - przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie, Adam Sajda - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Iwaniskach oraz Małgorzata Gołyska z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Iwaniskach.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
- w młodszej grupie wiekowej:

  • Ksawery Gawron uczeń klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach
  • Martyna Ścibisz uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe

- w starszej grupie wiekowej

  • Michał Górczyński uczeń klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach
  • Julia Masternak uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe.

Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Najpierw musieli rozwiązać test składający się z 30 niezwykle trudnych pytań, po którym do części ustnej zakwalifikowano po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów po pierwszy etapie pisemnym.

Marek Staniek burmistrz Iwanisk zaznaczył, że bezpieczeństwo i edukacja o bezpieczeństwie są najważniejsze. - To bardzo ważny aspekt naszego życia. Bezpieczeństwo jest nam niezwykle potrzebne, bo dzięki niemu możemy spokojnie żyć, funkcjonować. Cieszę się, że nasi młodzi mieszkańcy wiedzą tyle o pożarnictwie i są świadomi tej wiedzy. Kto wie, może rośnie nam kolejne pokolenie strażaków. To bardzo piękny i potrzebny zawód – dodał burmistrz.

Każdy z uczestników Turnieju otrzymał cenne nagrody ufundowane przez Instytucję Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, które wręczyli burmistrz miasta i gminy w Iwaniskach Marek Staniek, dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe Elżbieta Charymska oraz prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Iwaniskach - Adam Sajda.

Zobacz zdjęcia z turnieju

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie