Gol, asysta i seria błędów Stojkovicia w meczu z Danią

Z Goeteborga Paweł KOTWICA
Obrotowy Vive Targi Kielce, Rastko Stojković zdobył jedną bramkę w meczu z Danią. fot. Sławomir Stachura
Jeden gol - to dorobek Rastko Stojkovicia z Vive Targi Kielce w meczu grupy C Serbia - Dania na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Szwecji. Serbowie przegrali 27:35 (14:16) i była to ich pierwsza porażka w mistrzostwach.

Stojković wyszedł w podstawowej siódemce serbskiego zespołu i zdobył gola w 13 minucie, doprowadzając do wyniku 6:4 dla swojego zespołu. Potem miał jeszcze asystę przy golu zdobytym przy kontrataku, a następnie popełnił kilka błędów - dwa razy stracił piłkę i dostał dwie kary. W sumie Stojković grał przez 28 minut i 43 sekundy.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, jeszcze w 26 minucie Serbia prowadziła 12:11. W drugiej połowie dominowali już Duńczycy. Aż 11 bramek dla Danii zdobył w tym spotkaniu lewy rozgrywający Mikkel Hansen.

Po trzech meczach Serbowie mają na koncie 4 punkty, dziś mają dzień przerwy, w środę zmierzą się z Chorwacją. Trzy najlepsze zespoły grupy C będą w drugiej fazie rywalami trzech najlepszych zespołów grupy D, w której grają Polacy.

Najdziwniejszy mecz na tych mistrzostwach rozegrano w poniedziałek, również w grupie C. Rumunia przegrała z Algierią 14:15 (10:8), a więc w drugiej połowie Rumuni rzucili tylko 4, a Algierczycy 7 bramek. W 24 minucie Rumunia prowadziła 10:5, potem przez 36 minut zdobywając tylko cztery gole. W meczu zdarzyły się 8-minutowy i 5-minutowy okres, w których nie padła żadna bramka. Bramkarz Algierii Abdelmalek Slahdji miał aż 63-procentową skuteczność (odbił 22 na 35 rzutów), jego rumuński vis a vis Mihail Popescu 53-procentową (17/32), a Rumuni trafili zaledwie jeden rzut z 9 metra. Oddali 13…