Gol "do szatni" i po meczu. Naprzód Jędrzejów - Beskid Andrychów 0:1

dor
Piłkarze Naprzodu Jędrzejów przegrali z Beskidem Andrychów 0:1. Gola na wagę trzech punktów goście zdobyli w ostatnich sekundach pierwszej połowy, a jego autorem był Tomasz Kaczmarczyk.

Mariusz Ludwinek, trener Naprzodu:

-Mieliśmy dwie dogodne okazje bramkowe, szkoda, że Tomek Iwański ich nie wykorzystał. Goście byli bardziej skuteczni i dlatego wywalczyli trzy punkty. Szkoda, bo myślę, że sprawiedliwym wynikiem byłby remis.

Bramka padła po akcji Przemysława Knapika w 45 minucie, którą skutecznie wykończył Tomasz Kaczmarczyk. Jak się później okazało, gol "do szatni" był trafieniem na wagę trzech punktów.

Naprzód też miał okazje, po których powinien strzelić gola, jednak Tomaszowi Iwańskiemu nie udało się zaskoczyć Pawła Góry. -Moim zdaniem należał nam się też rzut karny w drugiej połowie meczu. Tomek Puchrowicz został złapany, gdy miał pięć metrów do bramki. Gdybym pozwolono mu trafić w piłkę, to myślę, że doprowadziłby do wyrównania. Niestety, tak się nie stało - żałował trener Naprzodu Mariusz Ludwinek.

W 60 minucie dobrą okazję mieli natomiast goście, a konkretnie Mariusz Sobala. Jednak zamiast podać do lepiej ustawionego Knapika, zdecydował się na strzał, który pewnie obronił bramkarz Naprzodu. Wynik nie uległ już zmianie i gospodarze przegrali 0:1. Stracili też Huberta Dreja, który w 28 minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. To było spore osłabienie zespołu gospodarzy. -Trzeba się pogodzić z porażką, a co będzie dalej, czas pokaże - dodał szkoleniowiec Naprzodu.

Naprzód Jędrzejów - Beskid Andrychów 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Tomasz Kaczmarczyk 45 min.

Naprzód: Rybiński 5 - T. Milcarz 5, Nahle 5, Grund 5 Ż, Puchrowicz 5 Ż - Bębenek 4, Osiński 4 Ż, Matan 4, Piwowarczyk 4 - Iwański 4, Drej 3.

Beskid: Góra - Nowicki Ż, Zając, Czarnik Ż, Kruk Ż - Sobala Ż, Kmieć, Kaczmarczyk, Chowaniec - Fryś, Knapik.

Zmiany: Naprzód: 28' Starościak 3 za Dreja, 60' K. Milcarz 2 za Matana, 68' Kowalski 1 za Bębenka, 75' Jopek nie klas. za Iwańskiego. Beskid: 85' M. Adamus za Kaczmarczyka, 90' Kliber za Frysia.
Sędziował: Marek Śliwa z Kielc. Widzów: 100.