Gol - magazyn Hummel 4. liga świętokrzyska po 6. kolejce. Zobaczcie jak padały bramki. Dramat piłkarza Moravii, potrzebna pomoc

Dorota Kułaga
od 16 lat
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego programu Gol - magazyn Hummel 4.liga świętokrzyska, który tradycyjnie przygotowaliśmy we współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej. Gośćmi w studiu po szóstej kolejce rozgrywek byli Przemysław Witkowski, Paweł Jaworek i Krystian Kruk.

Paweł Jaworek, trener GKS Rudki, mówił o zwycięstwie z Orlętami Kielce 3:2, o sile jego zespołu i planach na ten sezon. Zdradził również, którzy z jego zawodników mają największy potencjał i mogą w przyszłości zaistnieć w lepszych klubach.

Z Przemysławem Witkowskim, wiceprezesem Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej rozmawialiśmy o zakupie kamer przez związek dla klubów Hummel 4 ligi, o transmisjach, które mają prowadzić kluby ze spotkań ligowych i o wsparciu finansowym ze strony związku, nie tylko dla rozgrywek Hummel 4 ligi.

Tradycyjnie przedstawiliśmy Jedenastkę Kolejki i Piłkarza Kolejki, którym został Przemysław Śliwiński, napastnik Staru Starachowice, autor hat - tricka w wygranym 5:1 meczu ze Spartakusem Daleszyce. Aż strach pomyśleć, ile goli zdobyłby ten zawodnik, gdyby w tym spotkaniu grał pełne 90 minut.

Mimo że Śliwiński zagrał w konfrontacji ze Spartakusem tylko 45 minut, zaliczył trzy trafienia. Jak przystało na łowcę goli, pozyskany z Oskara Przysucha zawodnik doskonale ustawiał się w polu karnym Daleszyc, precyzyjnie finalizując zagrania kolegów z zespołu. – Przemek złapał naprawdę wysoką dyspozycję. Doskonale współpracuje z kolegami, potrafi jednym ruchem, zwodem wyprowadzić rywala na manowce. W minioną sobotę grał po profesorsku. Średnio co kwadrans trafiał do przeciwnej bramki. Aż strach pomyśleć, ile goli zdobyłby, gdyby grał przez pełne 90 minut – nieco żartobliwie podsumowuje Tadeusz Krawiec, szkoleniowiec drużyny ze Starachowic. Po pierwszej połowie Śliwiński ze względu na uraz musiał zejść z placu.- Nie było to nic groźnego, stłuczony mięsień uda. Nie chcieliśmy ryzykować poważniejszej kontuzji i dlatego dokonaliśmy zmiany – podsumował trener Krawiec.
Przypominamy, że nagrodą dla „Piłkarza Kolejki” jest dwuosobowy voucher na baseny tropikalne w Kielcach, ufundowany przez Binkowski Resort.

W programie zobaczycie też bramki z kilku spotkań, a w podsumowaniu kolejki wyniki, tabelę i klasyfikację strzelców. Gościliśmy też Krystiana Kruka, prezesa Moravii Anna-Bud Morawica, z którym rozmawialiśmy o tragicznym zdarzeniu z udziałem ich zawodnika i możliwej pomocy. Można oddawać krew i osocze dla Mikołaja Kobusa, który miał ciężki wypadek na motocyklu. To wychowanek Moravii Anna-Bud Morawica, grał w pierwszym zespole, a ostatnio w drużynie rezerw. Ma 17 lat, teraz toczy najważniejszy mecz w swoim życiu. W kościele w Lisowie codziennie odprawiane są też msze święte o powrót do zdrowia Mikołaja. -To wsparcie duchowe też jest potrzebne. Wierzymy w to, że stan zdrowia Mikołaja zacznie się poprawiać - powiedział Krystian Kruk.