Gol Paczkowskiego. Wysoka wygrana Motoru

PK
Motor Zaporoże
W pierwszym meczu Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w sezonie 2017/2018, Motor Zaporoże pokonał Czechowskie Niedźwiedzie Czechow 36:23. Jednego gola dla gospodarzy zdobył wypożyczony z PGE Vive Kielce Paweł Paczkowski.

Motor Zaporoże – Czechowskie Niedźwiedzie Czechow 36:23 (21:16)
Tylko w pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Charkowie (Motor nie może grać spotkań Ligi Mistrzów w Zaporożu ze względów bezpieczeństwa) mistrzowie Rosji dotrzymywali kroku gospodarzom. Motor wypracował w końcówce pierwszej połowy kilkubramkową przewagę, a w drugiej części drużyna polskiego trener Patryka Rombla dominowała już wyraźnie.

Paweł Paczkowski pojawił się na boisku w 23 minucie, zmieniając na prawym rozegraniu Siergieja Szelmienkę, i grał do 45 minuty. W tym czasie oddał dwa rzuty, jeden był skuteczny, miał asystę i dwie straty. Szelmienko należał do najskuteczniejszych graczy zespołu z Zaporoża – 8/8. Najwięcej bramek dla Motoru zdobył Litwin Aidenas Malasinskas – 11.

W czwartkowym meczu grupy C, szwajcarskie Kadetten Schaffhausen pokonali norweskie Elverum Handball 36:30 (17:15). Cztery bramki dla gospodarzy zdobył Polak, Michał Szyba.