Gol Urosa Zormana dla Słowenii, ale Dania lepsza

/PK/
Piłkarze ręczni Słowenii, nasz rywal w grupie rozpoczynających się w piątek w Hiszpanii mistrzostw świata, zajęli drugie miejsce na turnieju w Danii. W ostatnim meczu przegrali z gospodarzami 30:35, a jedną bramkę dla Słowenii zdobył Uros Zorman z Vive Targi Kielce.

Wcześniej Słoweńcy pokonali Czarnogórę 31:26 i Tunezję 28:23. W pierwszym meczu Uros Zorman zdobył cztery bramki, w drugim nie grał, był oszczędzany. W spotkaniu przeciwko mistrzom Europy playmaker mistrzów Polski wyszedł w pierwszej siódemce. Pierwsza połowa była wyrównana, prowadzenie Duńczycy zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach, gdy Słoweńcy popełnili kilka prostych błędów.

Dania - Słowenia 35:30 (14:12)

Dania: Landin - M. Hansen 7, Eggert 6, R. Hansen 5, L. Hansen 3, Markussen 3, Mortensen 2, Spellerberg 2, Noddesbo 2, H. Hansen 2, Sondergaard 1, Lauge 1, Lindberg 1.
Słowenia: Prošt, Škof - Bombač, Bilbija 1, Dobelšek 1, Kavtičnik 2, Bezjak 3, Dolenec 4, Skube 2, Bundalo, M. Žvižej 1, L. Žvižej 3, Gaber 2, Zorman 1, Marguč, Razgor, Gajić 10.

W innym niedzielnym meczu: Tunezja - Czarnogóra 30:28 (13:14).

Kolejność: 1. Dania 6 punktów, 2. Słowenia 4, 3. Tunezja 2, 4. Czarnogóra 0.
Towarzyskie mecze grali również inni nasi grupowi rywale z mistrzostw świata: Białoruś zremisowała ze Szwajcarią 23:23, a Serbia niespodziewanie został rozbita przez Egipt 19:34.