Gol w 3. sekundzie – Zenit wygrywa z Orliczem i dedykuje zwycięstwo Stanisławowi Wisowskiemu

Paweł Wełpa
Efektowny gol Mateusza Kokoszy z 40 metrów (w niebieskim stroju) nie pomógł jego drużynie, która przegrała drugi mecz z rzędu Paweł Wełpa
Zenit Chmielnik wygrał na swoim boisku z wiceliderem świętokrzyskiej klasy okręgowej Orliczem Suchedniów 3:1. Pierwszy gol meczu padł już w 3. sekundzie spotkania.

W meczu Zenita Chmielnik z Orliczem Suchedniów radość gospodarzy przeplatała się z żałobą po zmarłym tragicznie wieloletnim działaczu klubu Stanisławie Wisowskim. Przed meczem uczczono jego pamięć minutą ciszy.

A sam mecz rozpoczął się od mocnego, a także szybkiego, uderzenia gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobyli już w 3. sekundzie (!). Ze środka boiska uderzył Łukasz Gągorowski i przelobował niespodziewającego się takiego strzału bramkarza Orlicza.

Orlicz wyrównał dość szybko i w podobny sposób. W 4. minucie piłkę spod własnej bramki wybił Rafał Kwiecień, futbolówkę przejął Mateusz Kokosza i strzałem z około 40 metrów przelobował golkipera gospodarzy.

Zenit objął prowadzenie jeszcze przed przerwą, a gola strzelił w 40. minucie Andrzej Trojan. Wynik ustalił w 60. minucie Łukasz Gągorowski.

Dla Orlicza, który jest wiceliderem tabeli byłą to druga porażka z rzędu. – Przejąłem przed sezonem nieprzygotowany zespół i teraz są tego efekty. Po prostu brakuje nam sił. Gospodarze potrzebują punktów, walczyli o każdy metr boiska i wygrali zasłużenie. Gdybyśmy cały mecz zagrali tak jak ostatni kwadrans, to wynik mógłby być inny – powiedział trener suchedniowian Mariusz Arczewski.

Zenit Chmielnik – Orlicz Suchedniów 3:1 (2:1)