Gol Walczaka we Francji. Wygrana rywala PGE Vive

PK
Patryk Walczak, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce wypożyczony do klubu Massy Essone, zdobył swojego pierwszego gola we francuskiej ekstraklasie. Jego zespół na inaugurację przegrał jednak z Nantes 22:28 (7:13).

Tylko początek meczu beniaminka z uczestnikiem Ligi Mistrzów był wyrównany. Massy kilka razy wychodziło na prowadzenie, w tym 5:4 w 9 minucie po premierowym trafieniu w lidze Patryka Walczaka. To był jedyny rzut polskiego obrotowego w tym spotkaniu, potem miał jeszcze tylko stratę. Przewaga Nantes była wyraźna, świetnie bronił bramkarz tego zespołu, Arnaud Siffert (43 procent skuteczności). Najwięcej bramek dla gości, po pięć, zdobyli Kirył Łazarow i David Balaguer.

Zobacz Patryka Walczaka podczas prezentacji drużyny

.

Kolejny mecz Massy rozegra 20 września, grając na wyjeździe z mistrzem Francji i grupowym rywalem PGE Vive w Lidze Mistrzów, Paris Saint Germain. Paryżanie w pierwszej kolejce wyraźnie wygrali z US Ivry.

Paris Saint Germain Handball – US Ivry 30:22 (16:11)
PSG: Corrales (11/22 - 50 %), Omeyer (5/16 – 31 %) – Gensheimer 3/4, Mollgaard, Stepancić 3/5, Sagosen 4/6, Kounkoud 3/6, Damjanović 1/1, Remili 2/3, Abalo 3/3, L. Karabatić 2/4, Hansen 8/14, Narcisse, Nielsen, N. Karabatić 1/3, Dylan 0/1.

Świetny mecz rozegrał pozyskany z Orlenu Wisły Płock hiszpański bramkarz Rodrigo Corrales, który odbił połowę rzutów rywali. Do 20 minuty spotkanie było wyrównane, w 21 minucie gospodarze przegrywali 8:9, ale od tego momentu PSG zdobyło pięć bramek z rzędu i całkowicie przejęło kontrolę nad meczem. W 55 minucie wygrywało już 29:19.