Gole Rastko Stojkovicia zadecydowały o wygranej Serbii

/PK/
Dwa gole Rastko Stojkovicia z Vive Targi Kielce w końcówce zadecydowały o wygranej piłkarzy ręcznych Serbii w towarzyskim meczu przeciwko Tunezji.

Obrotowy kieleckiej drużyny zdobył w sumie trzy bramki i jest coraz bliżej wyjazdu na olimpiadę w Londynie.

Serbia - Tunezja 30:29 (15:14)

Serbia: Marjanac (3), Stanić (7), Milić (1) - Šešum 4, Vujin 4, Nikčević 2, Manojlović 1, Toskić 5, Ilić 3(1), Marković, Prodanović, Stojković 3, Rnić 1, Kostadinović 2, Beljanski, Vučković, Čutura 3, Stanković 3, Nenadić, Mitrović, Djukanović

Tunezja: Misaui (1), Magaz (5) - Hedui 1, Tumi, Tej 5, Tuati, Hmam 1, Banur 8, Aluini, Helal, Žaluz 4, Sanai 2, Meganem 2, Ajed, Bugani 7(1), Šuref.

Spotkanie w Smederevie było dla reprezentacji Serbii ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie (zagra tam również Tunezja). Spotkanie stało na wysokim poziomie i było zacięte. W pierwszej połowie drużyny prowadziły na przemian, w drugiej przewagę zaczęli osiągać Serbowie, którzy w 34 minucie wygrywali 18:14, a w 37 - 20:15. Tunezyjczycy nie rezygnowali i w 48 minucie było tylko 24:23 dla gospodarzy.

Decydujące okazały się dwie bramki obrotowego Vive Targi Kielce Rastko Stojkovicia, po których w 58 minucie Serbia wygrywała 30:27. W sumie Stojković zdobył trzy bramki i jest bliski wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Londynie, choć jego konkurent na kole, Alem Toskić w meczu z Tunezją również błysnął skutecznością (5/5) i został uznany najlepszym graczem meczu. Trzeci obrotowy serbskiej drużyny, Bojan Beljanski nie zdobył w tym spotkaniu gola.

Ogłoszenia kadry Serbii na Londyn można się spodziewać lada dzień.