Gołębiewski zrewanżował się Adamcowi

(SAW)
Daniel Gołębiewski został mistrzem Polski
Daniel Gołębiewski został mistrzem Polski Sławomir Stachura
Kielecki finał mistrzostw Polski seniorów w boksie w kategorii 75 kg dla Bartosza Gołębiewskiego z Rushh Kielce! Bartek pokonał w finale swojego klubowego kolegę Daniela Adamca.

88. Mistrzostwa Polski seniorów w boksie, rozgrywane były od poniedziałku do piątku w Człopie. W finale wagi do 75 kg podobnie jak przed rokiem zmierzyli się Adamiec i Gołębiewski. Komu w decydującej walce kibicował Grzegorz Nowaczek, wiceprezes i trener Rushh?

- Ja cieszyłem się przede wszystkim z tego, że znów mamy najlepszych zawodników z Rushh w kategorii do 75. A kibicowałem obu, pogratulowałem im finału i mówiłem: Pokażcie co potraficie!

W finale 5:0 wygrał Gołębiewski, który zrewanżował się Adamcowi za porażkę w ubiegłym roku.

- To była naprawdę ciekawa walka. Obaj zasłużyli na pochwały – przyznał Nowaczek, który znów ma w klubie złotego i srebrnego medalistę mistrzostw Polski wagi 75 kg.

Dziewięcioosobowa świętokrzyska ekipa wraca z mistrzostw z trzema medalami. Brązowy medal w wadze do 91 kg wywalczył bowiem Andrzej Kołton z KSZO Ostrowiec.