Górą Korczyn i Ambrożów! Mamy nowych młodych mistrzów pożarnictwa

ALI
Drużyna chłopców z Nowego Korczyna wygrała w niedzielę finał świętokrzyski młodzieżówek pożarniczych. Adam Ligiecki
Blisko ćwierć tysiąca dziewcząt i chłopców wzięło udział w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych młodzieżowych drużyn pożarniczych, rozegranych w niedzielę w Stopnicy. Tytuły mistrzowskie pojechały do Nowego Korczyna i Ambrożowa.

W turnieju na stadionie stopnickiego Piasta startowało jedenaście drużyn dziewczęcych oraz trzynaście chłopięcych z całego województwa świętokrzyskiego. Zawody rozgrywano w bardzo trudnych warunkach - było zimno, padał rzęsisty deszcz.

Właśnie ze względu na fatalną pogodę organizatorzy podjęli decyzję, by nie rozgrywać ćwiczenia bojowego. Rywalizacja na śliskim, grząskim boisku groziła kontuzjami zawodników.

Młodzieżówki walczyły zatem tylko w sztafecie, na tartanowej bieżni stadionu. Choć i tu, w trosce o bezpieczeństwo zawodników, komisja sędziowska usunęła wysoką ścianę drabiniastą na pierwszej zmianie.

Turniej miał bardzo emocjonujący przebieg. Walka trwała do "ostatniej kreski", a o końcowej kolejności decydowały często ułamki sekund.

W kategorii chłopców zwyciężył Nowy Korczyn. To aktualny mistrz Polski, zaliczający się także do światowej czołówki. Podopieczni druha Andrzeja Wajsa uzyskali rezultat 106,51 punktu, wyprzedzając Włoszczowę (105,38) i Zagajów (105,29 pkt.).

Niewiele brakowało, a Korczyn zdobyłby w niedzielę "podwójną koronę". W konkurencji dziewcząt korczynianki zajęły drugie miejsce (96,22 pkt.) - za Ambrożowem z powiatu starachowickiego (97,73), a przed Skotnikami (94,79 pkt.).

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe - radiomagnetofony CD, mp4, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Nowi mistrzowie województwa świętokrzyskiego - Ambrożów i Nowy Korczyn - będą reprezentować nasz region na krajowym czempionacie. Mistrzostwa Polski młodzieżówek pożarniczych zostaną rozegrane 11 i 12 września w Częstochowie.