Gra 2. liga piłkarzy ręcznych [5-6.03.2022]. Sprawdź wyniki

W weekend 5-6.03.2022 gra 2. liga piłkarzy ręcznych. Sprawdź wyniki.

SMS ZPRP III Kielce - Grupa Azoty Unia II Tarnów 26:17 (11:11)
SMS ZPRP III: Popielecki, Drożdż - Szczęsny, Luksa 1, Mielczarski 2 (2), Olczyk 5 (1), Burzyński 3, Rodak 2, Pepliński 4, Fajfer 2, Cichoń 1, Chłopek 2, Latosiński 1, Wiatrzyk 3.

Vive II Kielce - Orzeł Przeworsk 25:28 (14:11)
Vive II: Błasiński, P. Trela - Przybylski 6, J. Pinda 4, Barucha 7 (2), Malczak, Walczyński 1, Lubczyński 4 (1), Sęk, Osman 1, Michalczyk 2, Augustowski, Rataj.

W pierwszej połowie meczu z liderem kielecka młodzież poczynała sobie bardzo śmiało, po kwadransie gry prowadziła 8:2. W drugiej połowie dominowali bardziej rutynowani goście (w składzie między innymi były reprezentant Polski i uczestnik Ligi Mistrzów, Michał Kubisztal). Od stanu 15:13 w 33 minucie goście zdobyli pięć bramek z rzędu. Rezerwy mistrzów Polski jeszcze się poderwali i w 48 minucie wygrywali 22:20, a w 55 - 24:23. Jednak w tym drugim przypadku ekipa z Przeworska trafiła trzy razy z rzędu i utrzymała prowadzenie.

Jedynka Myślenice - Tężnia Busko-Zdrój 23:32 (9:21)
Tężnia: Smagór, Tracz - Grzyb 2, Żarnowski 6, Mizdra 2, Krawczyk 4, Zawarczyński 2, Szustak 6, Trutkowski 2, Rogowski, Wojciechowski, Maj 2, Kwieciński 1, Glita 5.

Początek spotkania z lekką przewagą gospodarzy (7 minuta 5:3), ale w tym momencie zespół z Buska odwrócił losy spotkania, zdobywając sześć bramek z rzędu. Od tej chwili drużyna trenera Tomasza Rosińskiego szybko powiększała przewagę, dominując w każdym elemencie. W 45 minucie goście prowadzili już 28:15.

UKS SMS Wybicki Kielce - MOSiR Bochnia 30:33 (15:10)
Wybicki: Duda, Kasperek - Bąk 4 (3), Pawlikowski 2, Pieńkus, Dziedzic 4, Adaś 1, Majcher 1, Wójcik 1, Chendoszko, Piwowarczyk 9, Velychko 7 (1), Krupa 1.

Do przerwy zanosiło się na niespodziankę. Początek spotkania był dość wyrównany, choć niemal cały czas prowadzili kielczanie. Efektowna i efektywna w ich wykonaniu była ostatnia faza pierwszej polowy, gdy od wyniku 10:9 w 21 minucie doprowadzili do stanu 14:9 w 27. Po przerwie przewaga gospodarzy utrzymywała się jeszcze przez kilkanaście minut. W 41 minucie Wybicki wygrywał 21:17, a w 44 - 22:20. Końcówka pojedynku należała jednak doi bardziej doświadczonych bochnian.

AZS AGH II Kraków - MKS Ustroń 42:26 (20:15)

Stal II Mielec - SPR Górnik Zabrze 29:25 (15:13)