Gra klasa okręgowa. Wygrana Górala ze Świtem. Sparta Kazimierza Wielka pokonała Piaskowiankę Piaski w hicie kolejki. Śledź wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz, Jaromir Kruk
Gra klasa okręgowa. Na inaugurację Góral pokonał Świt Ćmielów. Więcej zdjęć >>>>>>>>>>Bartosz Wartałowicz
W dniach 7-8 października została rozegrana 9 kolejka klasy okręgowej. Góral Górno w ciekawym meczu pokonał 2:0 Świt Ćmielów. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu. Sparta Kazimierza Wielka wygrała 3:2 w hicie kolejki z Piaskowianką Piaski. Liderem wciąż jest Naprzód Jędrzejów, który pokonał 2:1 Partyzanta Wodzisław. Śledźcie wyniki również innych, zakończonych spotkań.

Gra klasa okręgowa. 07-08.10. Sparta Kazimierza Wielka wygrała z Piaskowianką Piaski w hicie kolejki

Góral Górno - Świt Ćmielów 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Staszewski 65, 85.
Góral: Kmiecik - Wypych (46 Banakiewicz), Piwowarczyk, Praga - Marszałek (56 Góral), Prus (85 Karpisz), Szymaniak, Niedziałek - Jaworski - Moskal (75 Radek), Staszewski (85 Syska)

Mecz był dosyć ciężki, nie rozegraliśmy dobrego meczu, nie graliśmy ładnie, ale zagraliśmy skutecznie i wygraliśmy. Silny wiatr nie ułatwiał nam gry, ale warunki oba zespoły miały takie same. Cieszą nas bardzo 3 punkty - powiedział trener Górala, Damian Piotrowicz.

Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania

W pierwszej połowie Góral miał duże problemy z kreowaniem sytuacji. To Świt przeważał i wydawało się, że obejmie prowadzenie w tym meczu. W drugiej części spotkania zespół gospodarzy nie grał dużo ładniej, ale na pewno skuteczniej, czego dowodem były dwa gole Tomasza Staszewskiego.

Partyzant Radoszyce - Victoria 2015 Skalbmierz 4:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Grzybek 20, 67, Paweł Laskowski 35, Mikołaj Kuleta 84.

Bardzo cieszą nas 3 punkty - powiedział krótko Marcin Niemiec, trener Partyzanta.

Wicher Miedziana Góra - ŁKS Górnik Łagów 0:5 (0:1)
Bramki: Bartosz Sot 37, Adrian Uniat 54, Mariusz Maciejski 56, Bartosz Sot 69, samobójcza Kacper Buczkowski 86.
Wicher: Chruściel – M. Kaczmarski (68 Patryk Nowak), Sochacki, Kudelski (68 K. Buczkowski), Chrabąszcz (78 I. Wiśniewski) – K. Cygan, Niewczas, J. Wójcik (75 Wach), Czarnowski – Gołda, Karol Piwowarczyk (60 Nogacki).
Łagów: Banaśkiewicz – Biesiada, Bandura, Górecki, K. Blicharski (78 Malec) – Maciejski (87 K. Gołębiowski), Tutaj, Uniat (73 K. Góral) – Gadowski, Sot (82 D. Kołodziej), B. Wiecha.
Żółte kartki: Niewczas, J. Wójcik, Kudelski – K. Blicharski, Gadowski, Bandura.
Sędziowali: Daniel Detka + Tomasz Broniś, Jakub Sierczyński.
Widzów: około 80.

Łagów był lepszym zespołem od samego początku meczu, ale przy stanie 0:0 kapitalną okazję dla gospodarzy zmarnował Karol Piwowarczyk, który nie trafił do pustej bramki. Po chwili to się zemściło, po dośrodkowaniu Kamila Blicharskiego Bartosz Sot głową pokonał Konrada Chruściela. W 54 minucie po asyście Sota gola strzelił Adrian Uniat. Trzecie trafienie dla gości było dziełem pracowitego jak mrówka i silnego jak koń Mariusza Maciejskiego, który wyrósł na ulubieńca najzagorzalszych fanów ŁKS. Z Wichra zeszło powietrze i został dobity przez Sota i samobójcze trafienie Kacpra Buczkowskiego przy udziale golkipera. – Rozkręcamy się z meczu na mecz – powiedział Szymon Górecki, zawodnik ŁKS Łagów.

Gospodarze stworzyli jedną dobrą sytuację strzelecką w pierwszej połowie, ale jej nie wykorzystali. Rywale chcieli, walczyli, ale mamy więcej jakości i wynik odzwierciedlał wydarzenia boiskowe

- powiedział Rafał Gołofit.

Naprzód Jędrzejów - Partyzant Wodzisław 2:1 (1:1)
Bramki: Wibson Souza Oliweira 10, Bartłomiej Równicki 66 - Piotr Gardynik 14

Po 9 kolejkach lider z Jędrzejowa wciąż jest niepokonany. Tym razem wyższość zespołu Pawła Wijasa musiał uznać beniaminek z Wodzisławia. Warto dodać, że Naprzód w meczu z Partyzantem stracił dopiero drugiego gola w tym sezonie.

Sparta Dwikozy - Orlicz Suchedniów 1:1 (0:1)
Bramki: Dominik Dubiel z karnego 70 - Damian Salwa 22.

Graliśmy u siebie, wydaje mi się, że byliśmy lepsi, ale golkiper Orlicza uchronił zespół od porażki. Szanujemy ten punkt, ale nie jesteśmy zadowoleni

- powiedział trener Sparty, Jacek Kuranty.

Nie dało się dzisiaj wygrać w Dwikozach. Jestem zadowolony z remisu

- skomentował trener Orlicza, Łukasz Tekiel

Sparta Kazimierza Wielka - Piaskowianka Piaski 3:2 (3:1)
Bramki: Bartłomiej Kościółek, Mateusz Kądzielski, Krystian Kądzielski - Serhii Pylypczuk, Rafał Krzysztofik.

Od początku wiedzieliśmy, że ten mecz będzie ciężki. Prowadziliśmy 3:1 do przerwy, byliśmy lepsi od przeciwników. W drugiej części meczu to rywal był częściej przy piłce, ale wytrwaliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to taki sygnał, że możemy się włączyć do walki o pierwszą trójkę

- powiedział trener Sparty, Kamil Mach.

Unia Sędziszów - Kamienna Brody 2:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Nartowski 71, 78 - Marcel Rożek 15.

Bohaterem spotkania został strzelec dwóch goli dla Unii, Tomasz Nartowski. Zespół z Sędziszowa wygrał trzeci mecz w tym sezonie i odskoczył od strefy spadkowej.

Nida Pińczów - Gród Ćmińsk 2:0 (0:0)
Bramki: Marcin Szafraniec 73, Jacek Kempkiewicz 90+2
Nida: Bandura - Kempkiewicz, Ciacia, Sadowski, Garula (4. Sobstyl) - Łuszcz, Wójcik (46. Krzak), Madej (90. Okopień) - Parlicki (90 Łata), Buczak, Pasek (46. Szafraniec).

Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu, ale w drugiej byliśmy już znacznie bardziej zmotywowani. Rywal odpierał nasze ataki, ale to było spotkanie do jednej bramki. Nie ulega wątpliwości, że byliśmy zespołem lepszym