Gra świętokrzyska klasa okręgowa. W weekend 16-17 marca pierwsza kolejka rundy wiosennej. Zobacz wyniki, relacje i tabelę

Dorota Kułaga
Stanisław Wróbel
Wielka radość piłkarzy Victorii Skalbmierz. Więcej zdjęć z meczów 16 kolejki na kolejnych slajdach.
W weekend 16-17 marca rozegrana została 16., ale pierwsza wiosenna, kolejka w świętokrzyskiej klasy okręgowej. W meczu na szczycie Sparta Kazimierza Wielka przegrała z liderem - Naprzodem Jędrzejów i spadła na czwarte miejsce w tabeli. Zobacz wyniki, relacje i tabelę.

Gra świętokrzyska klasa okręgowa

Sobota:
GKS Górno - Partyzant Radoszyce 2:2 (0:2)
Bramki: Krystian Moskal 73 z karnego, Damian Piwowarczyk 83 - Łukasz Grzybek 37, Kacper Baranek 44.
Góral: Kmiecik - Grochowski, Moskal, Niedziałek, Góral (46. Marszałek) - Szymaniak (67. Rusiecki), Piwowarczyk, Staszewski, Kowalik (46. Hernik) - Syska (67. Radek), Jaworski.

Mecz odbył się na stadionie w Łagowie, zakończył się podziałem punktów.

- W pierwszej połowie goście wyprowadzili dwa kontrataki i zdobyli dwie bramki. Druga połowa należała już do nas. Od 70 minuty Partyzanta grał w dziesiątkę po czerwonej kartce jednego z zawodników. Od tego momentu mieliśmy wyraźną przewagę. Wyrównaliśmy, mieliśmy też okazje strzelić zwycięskiego gola, ale nie udało się i musimy się zadowolić remisem

- powiedział Robert Radek, napastnik drużyny GKS Górno.

Gród Ćmińsk - Partyzant Wodzisław 1:2 (1:0)
Bramki: Kacper Ślusarczyk 40 - Dominik Szewczyk 62, Szymon Borowski 65 (samobójcza).
Partyzant: Łyczek - Ogonowski, Jabłoński, Petelicki (30. Jawor), Korba - Gardynik, Tekiel, Płatek (76. Gala), Koziara (46. Dąbek) - Bębenek, Szewczyk.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczów 16 kolejki ligi okręgowej

Niedziela:
Świt Ćmielów - ŁKS Łagów 0:2(0:1)
Bramki: Mariusz Maciejski 45+1, Bartosz Sot 90+1
Obie bramki dla gości padły w doliczonym czasie gry - pierwszej i drugiej połowy.
Zobaczcie fragmenty meczu

Victoria 2015 Skalbmierz - Orlicz Suchedniów 3:2
Bramki: Mateusz Motłoch 2, Szymon Pająk dla zespołu ze Skalbmierza.
Mecz sąsiadów w tabeli zakończył się wygraną gospodarzy, którzy dzięki temu awansowali na 10. miejsce w tabeli.

Zobaczcie radość piłkarzy ze Skalbmierza.

Piaskowianka Piaski - Kamienna Brody 3:1
Bramki: Rafał Krzysztofik 2, Andrii Verbytskyi dla Piaskowianki.

Nida Pińczów - Wicher Miedziana Góra 2:4
Bramki: Franciszek Słoń 3, Jakub Wójcik dla zespołu z Miedzianej Góry

Sparta Kazimierza Wielka - Naprzód Jędrzejów 0:2(0:0)
Bramki: Wibson Souza Oliveira, Alan Piskorz

W meczu na szczycie rozegranym na sztucznym boisku w Busku-Zdroju lepsi okazali się piłkarze lidera - Naprzód Jędrzejów potwierdził dominację w tym sezonie.

Sparta Dwikozy - Unia Sędziszów 1:2
Bramki: Kacper Żebrowski, Krystian Płusa dla Sparty