Dużo bramek i emocji w sobotnich meczach klasy okręgowej. Pewne zwycięstwo lidera. Gole Wichra i Sparty w doliczonym czasie gry

dor, dw
Damian Wiśniewski
W weekend 01-03. 05. 2021 roku gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa. Zobacz wyniki i tabelę.

Sobota, 1 maja:
Kamienna Brody - Sparta Dwikozy 2:3 (1:1)
Bramki: dla Sparty Kamil Guściora 45 z karnego, Mateusz Majewski 48, Marcin Chmiel 90+3.
Sparta: Kuszaj - Kubicki, Guściora, Warzocha, Bidas (89. Rosowicz) - Lebida (57. Koczwara), Kruk (86. Chorab), Majewski (66. Lipiec)- Ciepliński, Markiewicz (46. Dubiel), Chmiel.
-Mecz walki. Ostatnie 20 minut graliśmy w dziesiątkę, ale w końcówce dopisało nam szczęście, w doliczonym czasie zdobyliśmy zwycięską bramkę - powiedział Marcin Siudak, trener Sparty.

Świt Ćmielów - Klimontowianka PBI Klimontów 0:3 (0:1)
Bramki: Jarosław Piątkowski 35, 90+2, Maciej Kiliański 80.
Klimontowianka PBI: Dudek - Maciej Miłek (70. Stępień), Gadowski (80. Wiśniewski), Niziołek (82. Gach), Kaczmarczyk (79. Małaczek) - Rożek (67. Hołody), Śmiech, Cebula, Głowacki, Kiliański - Piątkowski.
Świt
: Kądziela — Gołasa, Misiura (80. Zając), Czuba, Harabin (46. Dryka) - Mazur, Bartłomiej Niedbała (86. Górczyński), Łukawski, Nowak (73. Foremniak), Bartosz Niedbała - Skwarliński (84. Szemraj).
Pewne zwycięstwo lidera z Klimontowa. Dwie bramki zdobył Jarosław Piątkowski, który do tego zespołu trafił z Wisły Sandomierz.
Tak dla klubowego Fanpage'a Świtu skomentowali mecz trener Grzegorz Klepacz i napastnik Patryk Nowak:
GRZEGORZ KLEPACZ: Mecz rozpoczął się, tak jak przewidywaliśmy, od mocnego naporu gości. Mądra gra w defensywie pozwalała nam przez długi czas utrzymać remisowy wynik. Klimontów ma jednak w swoim zespole indywidualności. Po składnej akcji Rożka i Piątkowskiego goście schodzili do szatni z przewagą jednej bramki. Na początku drugiej połowy przez chwilę przejęliśmy inicjatywę, gdybyśmy wykorzystali którąś ze stworzonych okazji mecz mógłby się potoczyć inaczej, druga bramka w zasadzie zamknęła spotkanie.
PATRYK NOWAK: Zespół z Klimontowa zdecydowanie lepiej operował piłka, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Większość ataków kończyła się na naszej formacji obronnej. W 1 połowie byliśmy nastawieni na grę z kontry, bo przy tak ofensywnie grającym zespole było dużo miejsca dla naszych skrzydłowych. Niestety pod koniec 1 połowy chwile dekoncentracji naszego zespołu wykorzystał zespół Klimontowianki. Szkoda straconej bramki tuż przed przerwą. Początek drugiej połowy to nasza odważniejsza gra, podeszliśmy do Klimontowianki i nie dawaliśmy im rozgrywać już tak swobodnie piłki. Szkoda ze nie udało się nam przekłuć tego dobrego fragmentu gry w naszym wykonaniu na zdobycie bramki. Niestety wynik końcowy 0:3 to skutek naszej chęci odrobienia strat, podejścia wyżej do przeciwnika i otworzenia się w defensywie, co wykorzystał zespół Klimontowianki.

Unia Sędziszów - Victoria 2015 Skalbmierz 2:0
Bramki: Sebastian Blicharski 49, Piotr Kasza 64.

Stal Kunów - Zorza Tempo Pacanów 2:0 (1:0)
Bramki: Adam Witek 6, Jarosław Kaczor 76.
Stal: Sobański - M. Witek, Dębniak, Cholewiński (80. Krzemiński), A. Witek - Nowak (77. Domański), Wodnicki (80. K. Ronduda), R. Kowalski, Wielgus (70. Kaczor), Czeski (70. Drewniak) - K. Kowalski.
Drużyna prowadzona przez Rafała Jałochę zdobyła bardzo ważne punkty.

Zryw Zbigniewice - Bucovia Bukowa 1:2 (0:0)
Bramki: Grzegorz Dzieciuch 72 - Przemysław Niechciał 57, Łukasz Bąk 80
- Mecz wyrównany, o naszym zwycięstwie zadecydowały stałe fragmenty gry, dokładnie rzuty rożne - powiedział Jan Luzar, trener Bucovii.

Piast Stopnica - Zenit Chmielnik 3:4 (2:1)
Bramki: Łukasz Król 16, Adrian Jankoski 42, Jakub Pitkiewicz 50 - Marcin Piotrowski 30, Jakub Fitowski 55, Szymon Wesołowski 60, Piotr Markowicz 70.
Zenit: Zając - Pawlak (80. Ozóg), Płusa (88. Gubała), Frankiewicz, Markowicz - Wesołowski, Ślusarczyk (46. Grudzień), Buczak, Fitowski, Piotrowski - Gąsior (75. Kaczor).
W pierwszym zespole Zenitu zadebiutował 17-letni wychowanek Piotr Gubała. Zwycięską bramkę ładnym strzałem lewą nogą z 25 metrów zdobył Piotr Markowicz.

Sparta Kazimierza Wielka - Wicher Miedziana Góra 2:2 (1:1)
Bramki: Bartosz Kościółek 29, Bartosz Karpeta 58 - Damian Chrzanowski 16, Michał Sobczyk 90+2.
Wicher: Markowicz - Nogacki, Basąg, Petelicki, Kaczmarek - Tekiel (58. Sobczyk) , Ryński, Szymkiewicz, Kawecki, Pacholczak - Chrzanowski.
-Zagraliśmy słabszy mecz, mieliśmy też spore braki kadrowe. Cieszymy się z tego punktu. Pokazaliśmy charakter i w końcówce udało nam wyrównać - powiedział Przemysław Ryński, grający trener Wichra.

Piaskowianka Piaski - Orlęta Kielce 1:2 (0:2)
Bramki: Michał Borek 85 - Michał Gajos 25, Bartłomiej Kołomański 33.
Orlęta: Cieśliński - Kudelski (46. Niedziałek), Gołąbek, Stramski, Węgliński - Mróz, Żak, J. Moskal - Gajos (85. Stochmal), Gocał (82. Kołodziejczyk), Kołomański (74. Materek).
-Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie, zdobyliśmy dwie bramki. Po przerwie gospodarze wyżej nas atakowali. Mieliśmy dużo okazji, których nie wykorzystaliśmy i w końcówce niepotrzebnie doprowadziliśmy do nerwówki - powiedział Tomasz Kołodziejczyk, trener Orląt.

Poniedziałek, 3 maja:

Bucovia Bukowa - Zenit Chmielnik 0:3 (0:0)
Bramki: Gąsior 60, 70, samobójcza 65.

Stal Kunów - Sparta Dwikozy 2:3 (1:0)
Bramki: Adam Witek 25, Bartłomiej Wielgus 56 - Kamil Guściora 54, 75 z karnych, Marcin Chmiel 90+2.
-Znowu podobny scenariusz. Graliśmy w dziesiątkę i zwycięską bramkę zdobyliśmy w doliczony czasie gry. Wygraną dedykujemy naszemu bramkarzowi Mateuszowi Kuszajowi, któremu urodził się syn - powiedział Marcin Siudak, trener Sparty.

Zryw Zbigniewice - Unia Sędziszów 0:4 (0:2)
Bramki: Tomasz Nartowski 5, Piotr Kasza 35, Bartosz Styczeń 65, Sebastian Blicharski 70.

Piast Stopnica - Świt Ćmielów 2:1 (2:0)
Bramki: Adrian Machniak 28, Artur Walasek 31 - Konrad Skwarliński 75 z karnego.

Piaskowianka Piaski - Klimontowianka Klimontów 0:4 (0:3)
Bramki: Arkadiusz Stępień 10, Maciej Kiliański 29, Michał Hołody 39, Jarosław Piątkowski 46.

Orlęta Kielce - Victoria 2015 Skalbmierz 2:1 (0:0)
Bramki: dla gości Karamo Sane 75.

Sparta Kazimierza Wielka - Kamienna Brody 1:0 (1:0)
Bramka: Bartosz Kościółek 21.

Wicher Miedziana Góra - Zorza Tempo Pacanów 7:2 (4:0)
Bramki: Adrian Niewczas 3, 13, 19, Grzegorz Pacholczak 37, Damian Chrzanowski 47, Jakub Tekiel 63, Jakub Socha 69 - Dawid Augustyn 70, Tomasz Kopacki 86.

16. Zryw Zbigniewice 19 10 16-56
1-2. miejsca - awans do czwartej ligi. 13-16. - spadek do klasy A.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: