PK, dor, JKM
Archiwum
Gra świętokrzyska piłkarska klasa okręgowa (8-9.05.2021). Sprawdź wyniki i tabelę.

Orlęta Kielce – Sparta Kazimierza Wielka 2:3 (1:2)
Bramki: Damian Salwa 34, Piotr Gołąbek 86 z karnego - samobójcza Oskar Stramski 6, Przemysław Fakowski 32, Bartosz Kościołek 75.
Orlęta: Cieśliński – Niedziałek (81 Kudelski), Stramski, Gołąbek, Stochmal (46 Kwiatek) – Moskal (85 W. Gajos), Bartoszek, K. Mróz – M. Gajos (77 Materek), D. Salwa (71 T. Kołodziejczyk), B. Kołomański.
Sparta: Kruszczyński – Odrobina, Morsztyn, Adamczyk, Pańtak – Jeleń, Kłoda, Nowak, Mitka – Kościołek (89 Kądzielski), Fakowski.
Znakomite widowisko, jak na klasę okręgową stworzyli piłkarze Orląt Kielce i Sparty Kazimierza Wielka. Goście prowadzili 2:0, 3:1, a ostatecznie wygrali 3:2. – Orlęta to bardzo ciekawy zespół, nastawialiśmy się na trudną przeprawę – powiedział Piotr Trzepatowski, trener Sparty.

Od początku dominowali przyjezdni i już w 6 minucie objęli prowadzenie. Kamil Kłoda kapitalnym krzyżowym podaniem obsłużył Kamila Mitkę, po którego centrze Oskar Stramski niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. W 32 minucie po znakomitym zagraniu Cezarego Odrobiny Przemysław Fakowski uderzył potężnie w słupek, ale skutecznie dobił i zrobiło się 0:2. Dla Orląt kontaktowego gola zdobył Damian Salwa (asysta Michała Gajosa). Po przerwie gra się wyrównała, ale kwadrans przed końcem Bartosz Kościołek sfinalizował kontrę Sparty. Orlęta z wprowadzonym na plac grającym trenerem Tomaszem Kołodziejczykiem nie rezygnowały, a sam szkoleniowiec dał próbkę umiejętności w 78 minucie, kiedy ograł defensora, ale jego strzał został zablokowany. W 83 minucie za faul Huberta Pańtaka na aktywnym Bartłomieju Kołomańskim arbiter przyznał miejscowym rzut karny. Po pierwszej nieudanej próbie zarządzono powtórkę (niesłusznie) i tym razem nie pomylił się Piotr Gołąbek. Na więcej zespołu z Kielc nie było już stać.

Victoria 2015 Skalbmierz - Świt Ćmielów 0:4 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Niedbała 24, 68, Konrad Skwarliński 40, 51.
Świt: Kądziela - Misiura, Łukawski, Czuba, Bartosz Niedbała - Bartłomiej Niedbała (83. Szemraj), Mazur, Dryka, Gołasa (75. Foremniak) - Nowak (72. Harabin), Skwarliński.
- Mecz korzystnie się dla nas ułożył. W pierwszej połowie gospodarze byli równorzędnym przeciwnikiem, a nawet stworzyli więcej sytuacji bramkowych, ale skuteczność była po naszej stronie. Druga połowa toczyła się już pod nasze dyktando. Szybko zdobyliśmy trzecią bramkę, do tego doszła czerwona kartka dla bramkarza gospodarzy. Efektem naszej przewagi był czwarty gol - powiedział Grzegorz Klepacz, trener Świtu.

Wicher Miedziana Góra - Piast Stopnica 1:1 (1:0), samobójcza 14 - Dawid Kowalski 57 z karnego.
- Mieliśmy trochę lepsze od Piasta okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale remis jest sprawiedliwy - powiedział trener Wichra, Przemysław Ryński.

Zenit Chmielnik - Zryw Zbigniewice 7:0 (3:0), Krystian Płusa 30 z karnego, Michał Gąsior 35, 65, 70, Michał Grudzień 40, Jakub Buczak 50.

Bucovia Bukowa - Stal Kunów 2:3 (1:2), Paweł Doroszko 6, Paweł Bąk 77 z karnego - Damian Cholewiński 12, Sebastian Dębniak 30, Wojciech Poniewierski 90+4.
Goście w 90 minucie nie wykorzystali karnego (strzał zawodnika Stali był niecelny), a po tym gospodarze mocno zaatakowali. Jednak składna kontra dała wygraną kunowianom. - Bucovia miała w tym meczu przewagę, ale dobrze się broniliśmy - mówił trener Stali, Rafał Jałocha. - Znów w drugiej połowie gdzieś ucieka nam koncentracja i tracimy gole - komentował trener Bucovii, Jan Luzar.

Zorza Tempo Pacanów - Unia Sędziszów 1:3 (1:2), Tomasz Kopacki 26 - Tomasz Nartowski 21, Sebastian Blicharski 28, Bartosz Styczeń 73.
- Przewaga Sędziszowa, my próbowaliśmy grać z kontry. Ładną bramkę strzałem z 40 metrów zdobył Tomek Kopacki. Mimo porażki jestem zadowolony, że drużyna postawiła się rywalowi z czołówki tabeli - powiedział trener gospodarzy, Lech Malczewski.

Klimontowianka PBI Klimontów - Kamienna Brody 4:2 (1:0), Jarosław Piątkowski 60, 87, Jacek Rożek 18, Maciej Miłek 65 - Marcin Dynarek 67 z karnego, 76.

Sparta Dwikozy - Piaskowianka Piaski 3:0 (1:0), Mateusz Majewski 20, Wiktor Chorab 83, Bartłomiej Markiewicz 90+2.
Sparta: Kuszaj- Warzocha, Guściora, Dubiel, Kruk (76. Rosowicz) - Kubicki, Lipiec, Majewski (60. Chorab) - Ciepliński, Koczwara (80. Markiewicz), Chmiel.

16. Zryw Zbigniewice 20 10 16-63
1-2. miejsca - awans do czwartej ligi. 13-16. - spadek do klasy A.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: